Zrealizuj ważny cel dzięki porannemu nawykowi

0
9470
Zrealizuj ważny cel dzięki porannemu nawykowi
Zrealizuj ważny cel dzięki porannemu nawykowi

Słońce zaczyna wschodzić, a pierwsze promienie padają na ten nowy dzień.
Co robisz z tym czasem?
Wykonaj najważniejszą rzecz.

Jeśli jest projekt, który chcesz zrealizować (powiedzmy, że chcesz napisać książkę), to właśnie jest czas na ustalenie nawyku, który sprawi, że projekt dojdzie do skutku. Nawyk porannego pisania sprawi, że książka się napisze. Zrealizuj ważny cel dzięki porannemu nawykowi. Zwyczajne życzenie, żeby książka się napisała albo mówienie, że zrobisz to „kiedyś”, nie sprawi, że się to wydarzy.

Jeśli coś jest ważne, zrób z tego poranny zwyczaj:
• Jeśli chcesz schudnąć, stwórz poranny zwyczaj spacerowania. Albo poranny trening siłowy. Albo zdrowe śniadanie z owocami i warzywkami.
• Jeśli chcesz rozkręcić nowy biznes, stwórz poranną sesję, podczas której każdego ranka będziesz nad tym pracował.
• Jeśli chcesz stać się bardziej uważny w ciągu dnia, rozpocznij poranny zwyczaj medytowania.
• Jeśli chcesz popracować nad związkiem ze swoją drugą połową, miej w zwyczaju rozmowę o waszym związku przy kawie.
• Jeśli chcesz prowadzić dziennik, zrób z tego poranny nawyk.

Dlaczego poranek jest lepszy na ważne zwyczaje? Dlaczego nie popołudnia albo wieczory? Ten czas jest cichszy, mniej chaotyczny, lepszy na refleksję i skupienie. Oczywiście, niektórym ludziom lepiej się pracuje późną nocą, więc sprawdź, jaka pora jest twoją magiczną porą.

Autor zenhabits.com dokonał prawie wszystkich ważnych osiągnięć dzięki porannym zwyczajom: Trenował do kilku maratonów, biegając rano, stworzył zenhabits.com i napisał wiele książek, mając w zwyczaju pisanie rano, rozwinął swoją świadomość dzięki porannej medytacji i zaczął regularnie ćwiczyć i zdrowo jeść. Robił poranne spacery, uprawiał poranną jogę, rano pisał pamiętnik i prowadził poranne rozmowy ze swoją drugą połówką.

Są też świetne nawyki, które możesz stworzyć popołudniami i wieczorami, ale radzę spróbować porannych zwyczajów, jeśli jest coś ważnego, co chciałbyś zrobić.

Zrób z tego nawyk i to od razu.