Zlikwiduj bałagan na pulpicie dzięki wizualnej organizacji w stylu Kanban

6
3361
Zlikwiduj bałagan na pulpicie dzięki wizualnej organizacji w stylu Kanban

Gdy Twój pulpit zamienia się w wysypisko śmieci, zaczynasz odczuwać spory spadek produktywności pracy. Zresztą nie tylko Ty – w przypadku OS Mac zbyt duża ilość ikon na pulpicie (przynajmniej w starych wersjach systemu) znacząco wpływa również na czas reakcji systemu. Podstawowy problem z dużą ilością plików na pulpicie polega na tym, że nie za bardzo wiemy, od której strony się za nie zabrać. Rozwiązaniem są specjalne tapety, które znajdziecie w tym poście.

Zlikwiduj bałagan na pulpicie dzięki wizualnej organizacji w stylu Kanban

Idea polega na wizualizacji tego, co mamy do zrobienia (wykorzystana została metoda Kanban, która wymaga dzielenia pracy na części oraz umieszczenie tych ostatnich w odpowiedniej kolumnie dla zobrazowania etapu, na którym się znajduje nasz projekt). Można oczywiście zainstalować Fences (Win), jednak lepsza dla produktywności jest specjalna tapeta niż kolejna uruchomiona aplikacja. Nie ma nic trudnego w samodzielnym przygotowaniu takich tapet (można wykorzystać darmowy GIMP albo jego płatny odpowiednik Photoshop). Jeżeli jednak wolicie pobrać gotowe pliki, wybierzcie jeden z poniższej listy:

Orange Queue,
Ubuntu Organized,
Striped Aurora.

Można poeksperymentować z metodą „43 foldery” Merlina Manna i wrzucić na pulpit foldery odpowiadające dniom bieżącego tygodnia.

W jaki sposób organizujecie swoje pliki na pulpicie? Koniecznie podzielcie się swoim doświadczeniem w komentarzach.