ZenWriter (OS Windows): bo pomysł na dobry post wymaga pozostania sam na sam ze swoimi myślami

7
838

Przyjemna muzyka, oldskulowy dźwięk maszynki do pisania po każdym naciśnięciu klawisza. No i przede wszystkim ten prawie zapomniany urok pracy w trybie offline… 

ZenWriter jest wyjątkowym narzędziem dla bloggerów, którzy wiedzą, że wyjątkowe posty wymagają wyjątkowej atmosfery w trakcie pisania.

Niecałe 10$ – na tyle twórca programu ZenWriter, Beenokle, wycenia swój produkt.
Dla wahających się dostępna jest 15-dniowa wersja próbna ZenWriter, oferująca pełny zestaw funkcji.

ZenWriter (OS Windows): bo pomysł na dobry post wymaga pozostania sam na sam ze swoimi myślami - 15-dniowa wersja próbna ZenWriter, oferująca pełny zestaw funkcji - Lifehacker

Podczas pisania można na bieżąco obserwować statystykę wyrazów, linii, znaków oraz stron, wyniki zaś pracy są zapisywane w formacie .rtf.

Jedynym zauważonym mankamentem jest brak polskiego słownika w ustawieniach modułu sprawdzania pisowni.

ZenWriter

7 KOMENTARZE

  1. Tak jeszcze w ramach feedbacku w kwestii programów minimalistycznych do pisania tekstu, to ja od pewnego czasu korzystam z FocusWriter. Bardzo dużo możliwości konfiguracji w strefie wyglądu, jest polski słownik, dźwięki maszyny do pisania i tryb fullscreen. Jedynym minusem jest zapisywanie treści do formatu .txt, co powoduje kłopot przy właściwym formatowaniu tekstu (akapity itd.) w trakcie kopiowania do OpenOffice i innych. A i bym zapomniał: program działa zarówno na Windows jak i MacOS, co dla mnie ma spore znaczenie :)

  2. Nie używałem nigdy ZenWritera, ale jeśli ktoś szuka darmowej alternatywy to polecam WriteMonkey. Niezależnie od samej aplikacji – polecam tą formę pisania, bo sprawdza się nie tylko bloggerom, ja stosuję ją pisząc nawet dłuższe posty na forum.

      • Oczywiście uruchamianie dodatkowej aplikacji nie ma sensu, jeżeli planujemy napisać kilka zdań. Jednak w przypadku w przypadku postów będących niemal „wykładami” czy – tym bardziej – podczas tworzenia poradników uruchomienie programu ma jak największy sens.

        Główną zaletą jest spokój – nic nas nie rozprasza, naszej uwagi nie odwracają kolorowe bannery czy reklamy Google. Z jednej strony to niewiele, z drugiej – bardzo dużo :)