Zaoszczędź pieniądze na praniu

0
1974
Zaoszczędź pieniądze na praniu

Pranie może nie wydawać się bardzo kosztowne, ale jako że jest to czynność, którą powtarzasz często (przynajmniej mamy taką nadzieję), dzięki małym zmianom możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy. Dodatkowo, dzięki tym radom zaoszczędzisz wodę, co pomoże środowisku!

Pierz swoje ubrania w zimnej wodzie. Departament Energetyki szacuje, że do 90% kosztów prania bierze się z błędnego przyzwyczajenie do nastawiania cieplejszej wody, nie zważając na to, że urządzenie tego nie potrzebuje. Uwaga: Używanie gorącej wody jest ważne przy dezynfekowaniu oraz oczyszczaniu (jest to ważne dla takich rzeczy jak ręczniki czy bielizna).

 

Susz ubrania na sznurku. Jeśli jest to możliwe w twoim domu i zgodne z twoim stylem życia, susz swoje ubrania rozwieszając je. Według Kalifornijskiej Komisji Energetycznej, zaoszczędzisz w ten sposób około 300zł rocznie, co jest przeciętną sumą  przeznaczoną na użytkowanie suszarki do ubrań. Dodatkowo: Rozwieszając ubrania, aby je wysuszyć, ochronisz je przed zniszczeniem.

 

Włączaj pełne pranie. Jeśli włączasz swoją pralkę i suszarkę pełną, zaoszczędzasz własne pieniądze. Dodatkowo, używając pralki rzadziej, zużyjesz mnie wody i zaoszczędzisz energię.

 

Aby utrzymać swoją pralkę dłużej sprawną, nie zapominaj usuwać osadu z filtra po każdym praniu. Zaoszczędzisz również pieniądze, trzymając swoją suszarkę z dala od nadmiernego ciepła, w ten sposób unikniesz także pożaru.
Przeczytaj przegląd suszarki do prania i jej przewodów, aby dowiedzieć się więcej.

 

Użyj odplamiacza bezpośrednio na tkaninę przed załadowaniem prania. Rada: Sok z cytryny i ocet działa tak samo skutecznie, jak ogólnodostępne odplamiacze, nie będziesz się musiał martwić o niezdrowe opary chloru.

 

Upewnij się, że twoja pralka jest dobrze utrzymana. Przeczytaj przegląd i utrzymanie pralki ładowanej od przodu.

 

Jeśli zamierzasz kupić nowe urządzenie do swojej pralni, wybierz to, które jest energooszczędne. W ten sposób znacząco zmniejszysz swoje rachunki za media.

Niewielkimi krokami, które wprowadzamy w nasze codzienne życie możemy przyczynić się do ogromnych oszczędności. Możemy oszczędzać nie tylko na praniu. Jakie są wasze pomysły na oszczędzanie?

 

Zdjęcie:Kim MyoungSung/Flickr

Zobacz również:
DIY: Komoda z misek na pranie bielizny. Koniec z bałaganem w łazience!
Minimalistyczne życie: co posiadamy
Wideo: Mniej rzeczy w zamian za spokój, oszczędności i niższą emisję CO2
Jak myśleć o pieniądzach
Zaoszczędź do 4 h tygodniowo, jedząc więcej warzyw