XING – pozwól, by praca znalazła Cię sama!

1
3207
XING strona powitalna

Kiedyś na Gazeta.pl opublikowano ciekawe porównanie serwisów społecznościowych. Twitter – jem kanapkę, Facebook – zjadłem kanapkę, GoldenLine – jestem dobry w jedzeniu kanapek, LinkedIn – networking przy sandwichu.
Dziś na Lifehackerze zadebiutuje kolejny serwis dla poszukujących pracy (też oferuje networking przy sandwichu) oraz… kolejny blogger.

Masz już doświadczenie zawodowe, wykształcenie oraz możesz się pochwalić osiągnięciami w swojej pracy? A może zaczynasz dopiero swoją przygodę z pracą? Niestety wciąż nie pracujesz w „tej” wymarzonej firmie, a czasu po pracy masz coraz mniej, by zająć się poszukiwaniem nowej? Daj się znaleźć swojej wymarzonej pracy. To nic prostszego!

Codziennie dziesiątki ludzi zajmujących się zawodowo wyszukiwaniem pracowników przegląda internet w celu znalezienia odpowiedniego kandydata. Gdzie poszukują? Głównie na portalach społecznościowo-biznesowych, takich chociażby jak platforma popularna w krajach europejskich (a zwłaszcza niemieckojęzycznych) – XING.

Załóż konto, uzupełnij swój profil oraz daj się odnaleźć pracodawcy – tak w skrócie można określić to, co musisz zrobić. Dużym ułatwieniem jest to, że wortal jest dostępny również w polskiej wersji językowej. Możliwości korzystania z wortalu są wręcz nieograniczone – szczególnie dla tzw. headhunterów.
Panel w XING - praca

Niestety za dostęp do wszystkich opcji portalu trzeba płacić. Podstawowy dostęp pozwala nam na zamieszczenie pełnego profilu oraz wyszukiwanie (wraz z opcja wyszukiwania zaawansowanego) pracy, pracodawcy bądź ofert pracy.  Dodatkowo mamy możliwość zapisania się do grup dyskusyjnych oraz wysyłanie prywatnych wiadomości do użytkowników.
Ciekawą funkcją jest mapa z naszym kontaktami. Dzięki niej szybko można zorientować się (planując np. podróż służbową) który z naszych kontaktów będzie w pobliżu miejsca, do którego się udajemy:

Mapa - lokalizacja kontaktów w XING