Jak wyłączyć Timeline na Facebooku (Wehikuł czasu)

0
847
Jak wyłączyć Timeline na Facebooku i zmienić wygląd profilu Facebook

Timeline oferuje większą kontrolę nad pojedynczymi udostępnianymi wpisami. Możemy usuwać ze swojego Wehikułu czasu posty, zdjęcia, aktualizacje statusu, posty na Tablicy. Możemy też całkowicie je ukryć, udostępniając jedynie określonej osobie lub grupom ludzi.

Tak Facebook zbywa pytania swoich użytkowników, jak zmienić widok profilu na Facebooku (czyt. przywrócić ten stary). Oburzające, prawda? Jeszcze bardziej oburzające są powstałe jak grzyby po deszczu nowe stronki, publikujące niedziałające porady nt. usunięcia Timeline’a. Jak wyłączyć Timeline na Facebooku?!?

Jak usunąć lub zdezaktywować ten znienawidzony Timeline i przywrócić stary widok profilu na Facebooku, do którego tak bardzo żeśmy się przyzwyczaili

Czy jest sposób na wyłączenie nowego widoku profilu (Timeline’a) na Facebooku?

Oficjalnie Timeline został włączony na wszystkich profilach, jednak publikujemy sprawdzony i, co najważniejsze, działający lifehack, dzięki któremu możliwa jest dezaktywacja Timeline’a i natychmiastowe przywrócenie starego profilu na Facebooku.

(Zdjęcie: Andrew Huff/Flickr)

Timeline został włączony w profilach wszystkich użytkowników. Zupełnie inaczej wygląda sprawa z przeglądarkami. Jedna z nich – dziurawy Internet Explorer 7 został całkowicie pominięty przez Facebooka i z tego powodu użytkownicy próbujący zalogować się z IE7 do Facebooka widzą stary widok profilu.

Moglibyśmy pójść na łatwiznę i polecić Wam Internet Explorer 7 jako sposób na pozbycie się Timeline, jednak dbamy o Wasze bezpieczeństwo.

Dlatego sprawdźcie alternatywny sposób, dzięki któremu nasze obecne przeglądarki, do których jesteśmy przyzwyczajeni, zaczną przedstawiać się jako Internet Explorer 7 :)

Mozilla Firefox

1. Instalujemy dodatek User Agent Switcher i uruchamiamy ponownie przeglądarkę,
2. Wybieramy w menu Default User Agent>Internet Explorer>Internet Explorer 7,
3. Otwieramy stronę logowania Facebooka i cieszymy się starym widokiem.

Użytkownicy Firefoksa mają łatwiej, ponieważ po wylogowaniu się z Facebooka mogą od razu wyjść z trybu Internet Explorer 7 do Default User Agent, aby zapobiec nieprawidłowemu wyświetlaniu innych stron w naszym niby-IE7.

Google Chrome

Otwieramy menu Start, klikamy Wyszukaj programy i pliki, a następnie wpisujemy Chrome.

Prawy przycisk myszy>Właściwości>zakładka Skrót>Element docelowy>

i po chrome.exe wpisujemy kod:

--user-agent="--user-agent="Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT

Klikamy Zastosuj  i uruchamiamy Google Chrome.

Jeżeli chcemy, aby inne strony poza Facebook.com zaczęły wyświetlać się prawidłowo, musimy usunąć dopisany kod.

Cieszycie się z przywrócenia starego widoku? Pamiętajcie, aby kliknąć Like! – Wasi znajomi też chętnie dowiedzą się, jak wyłączyć Timeline.