Sypialnia jest naszym prywatnym, ściśle osobistym sanktuarium. To, kim jesteśmy, oraz to, jakie są nasze wartości i gusta, wyraźnie widać właśnie w tym intymnym pomieszczeniu. Zawieszenie na jego ścianach obrazów, które do ciebie przemawiają, i które w jakiś sposób związane są z twoimi zainteresowaniami albo charakterem, może pomóc ci zrelaksować się i odpocząć po ciężkim dniu.

Mądre wykorzystanie obrazów podnosi naszą jakość życia

Mając to na uwadze, we współpracy z dekoratorką z firmy Redro przygotowaliśmy 5 skutecznych i sprawdzonych, choć zdecydowanie nieoklepanych sposobów na to, aby wykorzystać obrazy do sypialni w sposób, który nie tylko podkreśli ich urodę, ale także pomoże wydobyć pozytywne cechy wnętrza, tworząc harmonijną, miłą dla oka całość. Mamy nadzieję, że znajdziesz tutaj inspirację do własnych eksperymentów!

(©Zdjęcia: Redro/Fotolia)

Obrazy do sypialni nad łóżko jako dekoracyjny akcent we wnętrzu

Jeżeli jesteś, ogólnie rzecz biorąc, zadowolony ze swojej sypialni, ale czujesz, że brakuje jej tego „czegoś”, co sprawi, że zacznie wyglądać naprawdę harmonijnie i ciekawie, być może potrzebne są ci właśnie obrazy do sypialni.

Obrazy do sypialni nad łóżko Allegro jako dekoracyjny akcent we wnętrzu Redro opinie

Jeden duży obraz, na którym zebrane zostały wszystkie barwy dominujące we wnętrzu, może być właśnie tym, co sprawi, że pokój zacznie wyglądać jak spójna, stylowa całość – radzi dekoratorka z firmy Redro.
Jeżeli, na przykład, wnętrze jest białe z czerwonymi i żółtymi akcentami, możesz zawiesić nad łóżkiem obraz przedstawiający piękny, ognisty zachód słońca. Taki obraz będzie klamrą spinającą aranżację.

Warto dodać, że zawieszając obrazy do sypialni nad łóżko, należy umieszczać je wyraźnie bliżej wezgłowia łóżka, a nie w pół drogi między jego szczytem a krawędzią sufitu. W tej drugiej sytuacji sprawia on wrażenie zawieszonego zbyt wysoko, jakby „pływał” na ścianie. Zawieszając go bliżej łóżka, stworzysz wizualną całość.

Obrazy w kolumnie

Tworzenie domowych minigalerii – czyli zawieszanie dużych ilości obrazów na jednej ścianie – to jeden z najgorętszych i najchętniej wykorzystywanych dekoratorskich trendów ostatnich lat. Niestety, nie w każdym wnętrzu sprawdzi się równie dobrze.

Małe sypialnie mogą wydać się przytłoczone dużą ilością płócien czy zdjęć – mówi specjalistka Redro.
Dlatego, zamiast zawieszać wiele obrazów obok siebie, możesz zawiesić je w kolumnie, jeden obok drugiego. W ten sposób nawet na wąskiej ścianie zbierzesz kilka różnych obrazów, tworząc interesującą kompozycję, a zarazem unikniesz wrażenia przytłoczenia wnętrza.

Pamiętaj, że najlepszy efekt uzyskasz, zestawiając ze sobą obrazy, które coś łączy. Obrazy w kolumnie nie muszą należeć do jednej serii, ale mogą, na przykład, mieć tę samą gamę kolorystyczną, temat albo nawet format.

Jak wieszać obrazy w kolumnie sypialnia Obrazki do wnętrz w prostokątnej ramie jeden pod drugim

Szczęścia chodzą parami?

Jeśli spojrzysz na najważniejszy element wystroju sypialni, łóżko, to na pewno zauważysz, że jego najbardziej wyrazistą cechą jest symetria. Zazwyczaj podkreśla ją poprzez umiejscowienie po obu stronach łóżka takich samych stolików nocnych, często także identycznych lampek. Czemu nie wzmocnić jej jeszcze bardziej, zawieszając tam… dwa jednakowe obrazy? Taka taktyka sprawdzi się szczególnie dobrze w przypadku nowoczesnych, abstrakcyjnych płócien, ale zachęcamy każdego do eksperymentów: rezultaty na pewno będą nietuzinkowe!

Rozmiary mają znaczenie

Wróćmy na chwilę do zagadnienia minigalerii, którą można stworzyć we wnętrzu, zawieszając na ścianie różnego rodzaju obrazy. Jeżeli dysponujesz wystarczająco dużą ilością wolnego miejsca, możesz stworzyć naprawdę interesującą kompozycję, zestawiając płótna o różnych rozmiarach. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, zadbaj o to, aby zachować harmonię kompozycji, na przykład poprzez symetryczne rozstawienie obrazów. Tworząc taki układ, warto – podobnie jak w przypadku obrazów zawieszonych w kolumnie – zadbać o to, aby wszystkie płótna połączone były jedną ideą czy cechą, bez względu na to, czy są to romantyczne obrazy do sypialni, czy abstrakcyjne malowidła, czy pejzaże. To podkreśli spójność całości.

Kształtne ozdoby

Podobnie jak rozmiar, kształt może zostać przekształcony ze zwykłej cechy danego płótna w jego element wyróżniający. W przestronnych wnętrzach zawieszenie na ścianie płócien o różnorodnych kształtach może wyraźnie przyczynić się do urozmaicenia aranżacji. Zapomnij o zasadzie, według której nie wolno wieszać razem płócien o różnych kształtach: tak naprawdę wszystko jest dozwolone!

Na samym początku wspomnieliśmy, że sypialnia jest najbardziej osobistym, najbardziej intymnym z wnętrz. Dlatego właśnie jej wystroju nie można (i nie warto) podporządkowywać sztywnym, ściśle określonym regułom.

Potraktuj nasze sugestie jako inspirację do stworzenia własnego, unikalnego wnętrza, emanującego dokładnie taką atmosferą, jaka podoba się tobie, a nie komuś innemu!

Poprzedni artykułPlanujesz zakup auta? Lista kontrolna przeglądu samochodu przed kupnem
Następny artykułNaklejki: Jak zmienić wnętrze salonu bez kapitalnego remontu
Redro to jedyny w swoim rodzaju sklep internetowy ze sztuką użytkową, odpowiadającą najbardziej wyrafinowanym gustom. Z naszej bazy zdjęć, obejmującej kilka milionów pozycji wybrać można fototapety, obrazy, plakaty naklejki na ścianę, laptopa, lodówkę czy inny mebel o dowolnej, najbardziej wymyślnej tematyce. Uważasz, że wystarczy niebanalny, odpowiednio zakomponowany obrazek, by zaaranżować ściany i meble na nowo? Równie łatwo, Twoim zdaniem, nadać nowe życie zwyczajnym sprzętom i starym przedmiotom? Jeśli tak myślisz, cieszymy się, że trafiłeś do REDRO. Bo u nas znajdziesz to, czego potrzebujesz, by żyć kolorowo.

4 KOMENTARZE

  1. Wystrój wnętrz, w tym dekorowanie sypialni to temat rzeka. Mam jakieś pomysły na aranżacje, tylko muszę liczyć każdy grosz. Opinie na temat Redro widzę są niezłe tylko wiecie co? Przewijam od ładnej godziny te aranżacje i projekty i nadal nie wiem jak ozdobić sypialnię. Najzwyczajniej w świecie ZA DUŻO TEGO JEST. I bardzo bym chciał coś stonowanego bo to sypialnia, a nie salon. A sypiam nie najlepiej. Wszystko rozprasza.

    Zależy mi żeby kolory były możliwie jak najciemniejsze. Noszę się z takim pomysłem jak na obrazku. Mogę prosić o kody czegoś z ten deseń? https://uploads.disquscdn.com/images/00011e8664f49a0eb03953ea31ae9f233b7745b2c18dfa24547e2ca649a5dd2d.jpg

  2. Bardzo obiecująco to wygląda – szczególnie w połączeniu z darmowym zwrotem.
    Czy Państwo mogą zaproponować wzory bazując na zdjęciach naszej sypialni? A co gdy będę chciał mieć inny wzór za rok-dwa?