Wykorzystaj korek z korzyścią dla siebie

3
1455
Jak_wydajnie_wykorzystać_czas_podczas_stania_w_korku

Według „Rzeczypospolitej” co roku aż 4,2 miliarda złotych tracą mieszkańcy największych polskich miast z powodu korków.

Poniższy zestaw porad bardziej przydatny dla mieszkańców dużych miast, np. warszawian czy krakowian. Spróbuj go wykorzystać już jutro w drodze do pracy albo na uczelnię. Kiedy już zobaczysz że to działa, możesz powiedzieć o tym innym czytelnikom Lifehackera.

1). Wyluzuj i uśmiechnij się do siebie oraz innych kierowców na sąsiednich pasach ruchu – niech nerwusom ze zdziwienia wypadną z rąk fajki ;) Prosty, ale niezwykle skuteczny sposób na świetny humor do końca dnia.

2). Przetrzyj lusterko wsteczne – przy okazji poprawisz swoje bezpieczeństwo.

3). Po wykonaniu pkt 2 możesz zorientować się jak wyglądasz, zwłaszcza jeżeli jest wcześnie i jedziesz do pracy.
Panie – bez komentarza – korki są wręcz stworzone dla Was!

4).  Znowu wyszedłeś z domu bez śniadania? Teraz możesz w spokoju zjeść kanapkę albo przegryźć jabłko.

5). Jeżeli widzisz, że utknąłeś na dłużej, wykonaj telefon do klienta albo bliskiej osoby. Zauważ – skuteczność takiego telefonu będzie o wiele wyższa niż później, podczas jazdy. Jeżeli nie masz do kogo zadzwonić, zamów piosenkę w radiu.

6). Zrób porządek w telefonie komórkowym. Usuń stare wiadomości, przejrzyj listę nieodebranych połączeń – być może miałeś do kogoś oddzwonić albo odpisać?

7). Ćwicz pamięć. Możesz zapamiętać numery kilku tablic rejestracyjnych samochodu z przodu oraz z tyłu. Notabene, może przydać się w sytuacji, gdy podenerwowany (=mniej uważny) kierowca porysuje Ci zderzak. Możesz też zapytać o numer sympatyczną dziewczynę z samochodu obok. To tylko wzmocni efekt pkt 1 ;)

8). Odkurz płytę z ulubioną muzyką. Możesz spokojnie zignorować otoczenie i głośno zaśpiewać – naukowcy są zgodni co do tego jak dobrze to wpływa na nasze samopoczucie.

9). Pomyśl czy nie ma przypadkiem krótszej drogi do miejsca docelowego. Nie dość że zaoszczędzisz czas to jeszcze zobaczysz inną okolicę. Zastanów się przy okazji nad alternatywną trasą powrotną.

10). Wykorzystaj korek do wykonania prostych ćwiczeń i podreperowania tym samym swojego zdrowia. Tutaj masz 18-sekundowy filmik poświęcony nadgarstkom:

Do tego warto wykonać parę ćwiczeń na oczy. A propos, jutro wieczorem opowiemy na Lifehackerze o tym czym jest joga dla oczu.

(zdjęcie stąd)