Wykorzystaj inteligentne listy odtwarzania, by zorganizować swój poranek

0
1162

Dzień jak co dzień. Wstajemy, mamy do dyspozycji trochę czasu, by zaparzyć kawę, zjeść, wykąpać się i zacząć działać. Łatwo jest stracić jednak poczucie czasu i zawalić kolejne zaplanowane sprawy.

Aby sprawy szły jak z płatka, można wykorzystać odtwarzacz iTunes dostępny zarówno na Windowsa, jak i Maka. Posiada inteligentne listy odtwarzania – ciekawą funkcję, która bardzo się przyda do zorganizowania poranka.

Wykorzystaj inteligentne listy odtwarzania, by zorganizować swój poranek zajawka

Biorąc pod uwagę, że i tak mamy na dysku mnóstwo muzyki, której nie słuchamy, zagospodarujemy w końcu te kawałki. Na początek wrzucamy wszystkie swoje ulubione utwory, a następnie dzielimy je według rytmu czy gatunku. Być może wolisz słuchać do śniadania jazz, ale już kąpać się raczej w dźwiękach Nirvany.

Przechodzimy do drugiego kroku, czyli utworzenia inteligentnych list utworów.

Otwieramy iTunes, a następnie wybieramy w menu Plik zakładkę Nowa lista inteligentna.

Dopasujmy warunki tworzenia listy inteligentnej.
Czas powinien być w określonym przedziale, na przykład od 2:30 do 3 min, ale jeżeli masz raczej dłuższe utwory, zasada będzie identyczna.

Najważniejsze, by zdefiniować jednakową z grubsza długość dla utworów na naszej inteligentnej liście odtwarzania.

Wykorzystaj inteligentne listy odtwarzania, by zorganizować swój poranek

Na powyższym zrzucie ekranu widać, że lista została ograniczona do 25 minut. Jest to czas od włączenia utworów z listy do momentu wyjścia.

Oczywiście jeżeli chcesz na spokojnie zjeść śniadanie, ogolić się, zrobić makijaż itp., pozmywać naczynia, to czas nieco się wydłuży.

Wyrabiasz w ten sposób przydatny odruch.
Po krótkim czasie będziesz już wiedzieć, że gdy gra Myśl pozytywnie Sokoła możesz jeszcze spokojnie zajadać się musli, ale gdy zacznie lecieć  Phantom of the Opera Nightwisha, trzeba już streszczać się i przygotowywać do wyjścia :)

Upewnij się, że masz zaznaczoną opcję Uaktualnianie na bieżąco.
W ten sposób nowe utwory z twojej kolekcji, które też odpowiadają warunkom listy odtwarzania, będą dodawane do niej w sposób automatyczny.