Wydajniejsza praca online dzięki funkcji wyróżniania tekstu markerem

4
629
Wyróżnianie fragmentów tekstu dzięki Wired Marker (Mozilla Firefox) - Lifehacker

Jeżeli często pracujesz z dokumentami i chcesz wyodrębnić najważniejsze porcje tekstu na później, być może używasz Evernote. W końcu to sprawdzone narzędzie pozwala na przechowanie w schowku najbardziej istotnych fragmentów. Jednak w przypadku, gdy musimy pokazać komuś wiele fragmentów, potrzebne jest raczej narzędzie do ich podświetlania. Z pomocą tutaj przychodzi specjalna wtyczka oferująca efekt markera.

Wtyczka nazywa się Wired Marker i jest oferowana użytkownikom przeglądarki Mozilla Firefox.

Dla zobrazowania weźmy artykuł na stronie National Geografic.

Przy pomocy jednego z kolorów domyślnych zaznaczamy poszczególne zdania:

Wyróżnianie fragmentów tekstu dzięki Wired Marker (Mozilla Firefox) - Lifehacker

 

Nieprzypadkowo na początku porównujemy Wired Marker do Evernote – wtyczka również oferuje możliwość wybrania tagów oraz dodania własnych komentarzy.

Wszystkie wyróżnione fragmenty tekstu są przechowywane na specjalnym pasku po lewej stronie ekranu. Wtyczka je zapamiętuje i zobaczymy podświetlone fragmenty tekstu nawet jeżeli otworzymy daną stronę później.

Zarejestrowane zaznaczenia możemy dzielić na kategorie i sortować według daty, co pozwala na sprawniejsze zarządzanie notatkami.

Zajmując się w kilka osób jednym projektem możemy umówić się, że używamy określonych kolorów do zaznaczania poszczególnych tematów. A to oznacza po prostu bardziej wydajną i szybką pracę.

Wired Marker