Wybieramy najtańszą ofertę z najlepszych: Amazon Cloud Drive, iCloud, Box, Dropbox, Google Drive, SkyDrive, SugarSync oraz Ubuntu One

5
1188

Trwa w najlepsze walka pomiędzy firmami udostępniającymi przestrzeń dyskową. Z uwagi na wygodę, wielu z nas woli synchronizować swoje pliki lokalne z tzw. „chmurą”, dlatego dostawcy takich usług kuszą coraz ciekawszymi ofertami.

Nasze dane, bezpiecznie przechowywane na serwerach solidnych firm, są zawsze w zasięgu ręki. Nie musimy się martwić o kłopoty, które nas czekają, gdy trzymamy wszystko na płycie DVD lub pendrive’ach.

Wybieramy najtańszą ofertę z najlepszych -  Amazon Cloud Drive, iCloud, Box, Dropbox, Google Drive, SkyDrive, SugarSync oraz Ubuntu One

Opisywaliśmy już wcześniej zasłużony Dropbox i ogólnie przyjęło się, że jest to podstawowe i najbardziej rozpowszechnione narzędzie lifehackera, pomagające w przechowywaniu i synchronizacji plików z dowolnego urządzenia. Może to jednak się zmienić za sprawą rywali Dropboksa.
Niedawno wystartował projekt Google Drive, z kolei Amazon wydał wczoraj wersję desktopową swojego Cloud Drive.

Ten, kto kupuje dużo muzyki na Amazonie, raczej wybierze jeden z nowych kuszących planów taryfowych Cloud Drive, z kolei potrzebując przede wszystkim bardzo dużo miejsca na pliki, wybierzemy microsoftowy SkyDrive.
Jednak wybór jest znacznie większy i skoro mamy taki wysyp nowych ofert, warto zapoznać się z nimi i wybrać najlepszą.

(crmfan.com)

 

Kliknij, aby zobaczyć w największej rozdzielczości:

Porównanie - Amazon Cloud Drive, iCloud, Box, Dropbox, Google Drive, SkyDrive, SugarSync oraz Ubuntu One

Czego używacie do synchronizacji plików pomiędzy różnymi urządzeniami?

5 KOMENTARZE

  1. ja używam Dropboxa i ostatnio powiększyłem sobie przestrzeń o 3 GB poprze „Camera Upload” no i jeszcze kilka innych GB z integracji z Twitterem i Facebookiem i mam 5,9 GB. W sumie nie wiem po co miałbym wydawać pieniądze na powiększanie przestrzeni. Na dysku głównie trzymam dokumenty i zdjęcia, a to nie są duże pliki, A ta na marginesie to niedługo zaczyna się Dropboxquest w którym można wygrać dodatkową przestrzeń nawet 100 GB, może coś napiszecie o tym?

  2. Odnośnie Box.net należy wspomnieć, że:
    * niedawno była promocja dla użytkowników Androida, która pozwalała na BEZPŁATNE otrzymanie 50 GB
    * aplikacja desktopowa dostępna jest jedynie dla kont płatnych.