Włóżcie na noc cebulę do skarpet, a zapomnicie o chorobach

1
10544
Włóżcie na noc cebulę do skarpet, a zapomnicie o chorobach

Medycyna chińska zna pojęcie meridianu. Jest to linia energetyczna lub kanał, którym płynie energia lub qi. Uznawana w wielu krajach jako uzupełnienie medycyny konwencjonalnej i wywodząca się ze Wschodu akupunktura służy właśnie do przywracania równowagi energii qi organizmu, będącej warunkiem jego sprawnego funkcjonowania, co w efekcie ma dawać poprawę u pacjenta objawową taką jak np. redukcja bólu.

Meridiany są połączone z narządami wewnętrznymi i za ich pomocą można leczyć różne choroby.

(Zdjęcie: La Melodie/Flickr)

Przykładowo stopa człowieka posiada około siedmiu tysięcy receptorów połączonych ze wszystkimi narządami. Lecz energia, wysyłana przez meridiany jest bierna.
Wszystko z powodu obuwia, które nosimy na co dzień. Stymulacja meridianów jest możliwa na dwa sposoby: dotykanie ziemi bosą stopą lub wykorzystanie cebuli.

Kładąc się do snu, przecinamy cebulę na pół i wkładamy średnio grube plastry do obcisłych skarpet, tak by mocno przylegały do stóp. Energia qi lepiej przedostaje się do wątroby, a poza stymulowaniem meridianów zabija zarazki na powierzchni skóry. Kwas fosforowy trafia do krwi powodując jej oczyszczanie.

Efektem ubocznym procedury jest pozbycie się na dłuższy czas przykrego zapachu stóp.

1 KOMENTARZ