Stworzenie bezpłatnej wizytówki w sieci to teraz żaden problem!
Jeżeli od niedawna prowadzisz własną firmę albo też nosisz się z zamiarem otworzenia działalności gospodarczej, to pamiętaj, aby pokazać się w sieci. Oczywiście, przygotowanie odpowiedniej strony www nie jest łatwe. Bez specjalistycznej wiedzy w tym zakresie, niejednokrotnie trzeba prosić o pomoc profesjonalistów. Bądźmy szczerzy, taka usługa kosztuje, i to nie mało. Z powodu wysokich kosztów stworzenia firmowej strony internetowej, wielu przedsiębiorców rezygnuje z prowadzenia jej, już na samym początku. To błąd!
Dziś już mało która firma obejdzie się bez obecności w sieci. To jedna z najważniejszych spraw do załatwienia na starcie. Teraz klienci sprawdzają wszelkie oferty za pośrednictwem Internetu, i to w pierwszej kolejności. Dopiero potem potencjalni nabywcy decydują się na kontakt ze sprzedawcą.
Co więcej, posiadanie wizytówki w sieci nie tylko usprawni obsługę klienta, ale przyczyni się do pozyskiwania nowych odbiorców. Za pośrednictwem stron internetowych można tworzyć swoje portfolio, elektroniczne CV, by zaprezentować światu własne umiejętności. To także świetne rozwiązanie do generowania bazy odnośników do społecznościówek, które rozkręciły już nie jeden biznes.
Oto propozycje RZECZYWIŚCIE DARMOWYCH kreatorów stron internetowych, z których możesz śmiało korzystać.
1. Site123 – bezpłatne narzędzie do stworzenia wizytówki w sieci
Jest to bardzo popularny kreator stron www. Oferuje szereg gotowych do użycia szablonów i różnych stylów. W zależności od tego, czym zajmujesz się na co dzień, możesz wybierać z rozmaitych typów stron. Wśród nich znajdziesz takie kategorie jak: biznes, blog, fotografia, sklep online, społeczności, a nawet złota rączka. Jak widzisz, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Samo założenie strony internetowej odbywa się w zaledwie trzech etapach. Najpierw wybierasz typ strony, potem podajesz nazwę swojej działalności. Na koniec wpisujesz swoje imię, maila, wymyślasz hasło i voila! Możesz logować się za pośrednictwem Google’a czy Facebooka.
Masz do dyspozycji łatwy w użyciu edytor stron internetowych, bezpłatny hosting oraz opcję optymalizacji stron za pośrednictwem narzędzi SEO. Dodatkowo Twoja strona działa także na wszelkich urządzeniach przenośnych. Korzystaj również z domeny niestandardowej i wzmocnij swoją markę. Sprzedawaj produkty lub usługi na całym świecie. Nie musisz przejmować się kosztami, ponieważ podstawowa usługa zawiera hosting i dostęp do narzędzi jakże funkcjonalnego edytora.
Jeśli ktoś chciałby zyskać dodatkowe funkcje, to może wykupić specjalny pakiet. Do wyboru są cztery warianty: podstawowy, zaawansowany, profesjonalny i złoty. Okres trwania takiego pakietu to: 3, 12, 24 albo 36 miesięcy. Wiadomo, że takie ekstra usługi korzystnie wpływają na użytkowanie witryny. Masz też zagwarantowane przypisywanie unikalnej nazwy domeny. Nie martw się, ta podstawowa i darmowa wersja, jest wystarczająca do prowadzenia własnego biznesu.
2. Wix.com to kolejna propozycja dla efektywnej i darmowej wizytówki w sieci
Wix.com posiada intuicyjny edytor strony internetowej, wraz z mnóstwem odpowiednio przygotowanych szablonów. Poruszanie się po edytorze nie jest skomplikowane, gdyż zwyczajnie, przestawiasz poszczególne elementy, jak chcesz. Wszystko to za sprawą funkcji „przeciągnij i upuść”. Możesz tutaj także dodawać animacje, a nawet paralaksę. Nie musisz już więcej zamartwiać się o konieczność kodowania swojej witryny. Zarządzaj bazami danych, umieszczaj specjalne formularze, dzięki którym klienci będą mogli kontaktować się z Tobą o każdej porze. Wix bezproblemowo radzi sobie ze stronami, które mają dużą zawartość, i pozwala na dokonywanie zmian zachowania witryny. Ponadto, masz zapewnioną optymalizację zgodnie z wymogami SEO.
W dodatku budowanie strony nie zajmuje wiele czasu. Wix pomaga w tworzeniu treści i dba również o graficzny aspekt witryny. Musisz jedynie odpowiedzieć na parę pytań, a wix dostosuje ustawienia do Twojej działalności. Publikowanie strony też nie jest trudne, ponieważ możesz zrobić to za pomocą jednego kliknięcia. Strona wyświetlana jest na urządzeniach mobilnych.
Usługa ma pewne ograniczenia. Po pierwsze otrzymujesz subdomenę zawierającą adres witryny, która niespecjalnie sprawdza się w przypadku pozycjonowania strony. Na dodatek darmowa wersja dopuszcza tylko 500 MB pamięci masowej. Może to w pewnym momencie stanowić problem, zwłaszcza gdy chcesz dodać więcej zdjęć czy nagrań. Wix wrzuca również dużo reklam. Niemniej jednak Wix jest bardzo fajnym rozwiązaniem dla osób, które prowadzą bloga. Istnieje opcja dokupienia funkcji, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zyskujesz wtedy większą pojemność, aż do 20 GB i masz nieograniczoną przepustowość. Co więcej, możesz zacząć prowadzenie sklepu internetowego i masz zapewnioną aplikację, która pomaga w prowadzeniu strony. W tej płatnej wersji masz także opcję marketingu e-mailowego, czyli możesz wysyłać swoim klientom profesjonalnie przygotowane maile, czy newslettery.
3. WordPress – niezawodny sposób na darmowe wizytówki w sieci
[appbox googleplay org.wordpress.android&hl=pl]
WordPress jako jeden z najlepszych kreatorów stron internetowych także może pochwalić się gotowymi szablonami. W porównaniu do innych tego typu platform zapewnia on znacznie więcej miejsca na dysku, bo aż 3 GB. Jest on całkiem przystępny w obsłudze. Dodatkowo, w sieci możesz korzystać z dostępnych tutoriali, pomocnych w samodzielnym posługiwaniu się tym narzędziem. Jest on najlepszym rozwiązaniem dla blogerów, czy stron publikujących newsy, gdyż darmowe jego funkcje najlepiej odpowiadają takim właśnie użytkownikom. Bezpłatna wersja udostępnia tylko podstawowe opcje edycji, bez możliwości dokonywania zmian w kodzie HTML czy CSS. W tym wariancie nie możesz korzystać z widżetów czy wtyczek i masz do wyboru wyłącznie darmowe motywy. Jest też dużo reklam.
Do bardziej zaawansowanych zadań, jak na przykład prowadzenie sklepu internetowego, należy wykupić odpowiedni pakiet. Możesz wybierać spośród trzech płatnych wariantów. Pakiet Personal kosztuje 18 złotych miesięcznie i nadaje każdej witrynie osobisty charakter, za pośrednictwem niestandardowej domeny oraz całodobowego wparcia technicznego. Plan Premium to koszt rzędu 33 złotych miesięcznie i jest on polecany freelancerom. Posiada funkcje tworzenia zaawansowanego designu, edytowania kodu CSS czy więcej przestrzeni do zamieszczania multimediów. Opcja Premium pozwala też zarabiać na reklamach. Trzeci pakiet Business wymaga opłaty w wysokości 95 złotych na miesiąc. Jest on równoznaczny z nieograniczonym dostępem do szablonów i motywów związanych z biznesem. Pakiet ten uwzględnia obsługę Google Analytics oraz daje użytkownikowi 200 GB przestrzeni na dysku.
Wybór pomiędzy darmową wersją WordPress a płatnymi pakietami zależy tak naprawdę od Twoich potrzeb. Mimo jego wad warto jednak skorzystać z tego narzędzia, gdyż nadal posiada on wiele przydatnych ustawień.
[appbox googleplay com.google.android.apps.giant&hl=pl]
4. Weebly – nowoczesny kreator stron internetowych
Ta aplikacja podobnie jak inne zawiera opcję zwaną „przeciągnij i upuść”, która zapewnia szybkie tworzenie własnej strony internetowej. Masz tutaj do dyspozycji już częściowo skonfigurowane motywy oraz różne ustawienia potrzebne do projektowania witryny. Na domiar tego, możesz edytować także swoje obrazy i umieścić animacje w tle strony www. Na darmową wersję oprogramowania mogą zdecydować się blogerzy, czy osoby, które na nowo chciałyby prowadzić stronę w sieci. Zapewnia ona zabezpieczenie SSL, 500 GB pojemności na przetrzymywanie danych, domenę opatrzoną logo Weebly, pozycjonowanie strony, wyszukiwanie klientów, formularze do kontaktu, dostęp do forum i pomoc techniczną.
[appbox googleplay com.weebly.android&hl=pl]
Dodatkowe możliwości są płatne, dostępne po wykupieniu odpowiedniego abonamentu. Connect różni się od darmowej wersji tym, że umożliwia połączenie domeny. Jej koszt to w zależności od aktualnego kursu dolara amerykańskiego, wynoszący około 19 złotych na miesiąc. Pakiet Pro to nielimitowana przestrzeń sieciowa, opcja wyłączenia reklam oraz możliwość wyszukiwania na stronie użytkownika. Masz tutaj także podstawowe ustawienia związane ze sprzedażą online, czyli koszyk i realizowanie transakcji za pośrednictwem Square oraz firm zewnętrznych. Dzięki statystykom możesz śledzić swoich użytkowników. W razie potrzeby kontaktujesz się telefonicznie z pomocą techniczną. Cena takiego pakietu to około 47 złotych miesięcznie. Najbardziej zaawansowana wersja Business to dostęp do usług typu Item Badges i Item Options. Ponadto dostajesz w pakiecie możliwość zarządzania magazynem, przelicznik kosztów dostawy, kupony rabatowe i wiele więcej. Abonament wynosi nieco ponad 90 złotych.
5. Pokaż się w sieci dzięki Jimdo!
Jimdo to darmowa aplikacja dostępna na Androida. Idealna do zbudowania strony internetowej, bloga, a nawet sklepu online. Tworzenie własnej witryny nigdy nie było prostsze, a możesz to zrobić za pomocą dowolnego urządzenia, nawet mobilnego. Jak to wykonać? Po prostu zarejestruj się, wybierz odpowiedni szablon, dodaj adres internetowy, wrzuć treści albo zdjęcia. Podczas zakładania konta dostaniesz kilka pytań, by jak najlepiej dopasować stronę do charakteru prowadzonej działalności. Program sam zbiera informacje o Twojej firmie prosto z Google’a i Facebook’a.
[appbox googleplay com.jimdo&hl=pl]
Jimdo to wiele przydatnych i łatwych w użyciu funkcji. Przede wszystkim masz dostęp do edytora, który zajmie się nawigacją witryny, ukrywaniem lub zmianą nazwy, czy usuwaniem stron. Oprócz tego możesz dysponować własną galerią, umieścić numer telefonu, który automatycznie pozwoli klientom połączyć się z firmą. Możesz wykonać zdjęcie na dowolnym urządzeniu mobilnym, wrzucić je na stronę i przerabiać jak chcesz. Bezpłatna wersja to także pewność bezpieczeństwa SSL oraz dostęp do społecznościówek. Nie musisz znać skomplikowanych zagadnień kodowania, by cieszyć się profesjonalną i bezpłatną wizytówką w sieci.
Jeśli chcesz skorzystać z zaawansowanych opcji, zdecyduj się na zakup specjalnej oferty. W pakiecie dostaniesz możliwość łączenia adresu mailowego z witryną, a także własną domenę. Masz także dostęp do narzędzi pozycjonowania stron z dodatkową funkcją śledzenia statystyk. W razie trudności usługa zapewnia pomoc techniczną. Dobra informacja! Płatna wersja nie zawiera reklam!
Teraz już wiesz gdzie szukać pomocy, jeśli chodzi o tworzenie darmowej wizytówki w sieci. Wybierz taką aplikację, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Jeżeli z czasem zajdzie potrzeba dołączenia dodatkowych opcji, możesz wybrać któryś z płatnych pakietów. Wszystko to ma służyć Twojej firmie i przyczynić się do jej sukcesu na rynku.
Powodzenia!
Fajny kreator storn dla restauracji ma np. https://www.restaumatic.com