Wideo: Ninja Produktywności w 3 krokach

0
1757

Utworzone podczas zorganizowanego przez New York Times Small Business Summit i przy udziale American Express OPEN, poniższe wideo to fascynujący przewodnik dla tych, co chcą zostać ninja produktywności, ale nie wiedzą jak.

Wideo - Ninja Produktywności w 3 krokach

Po pierwsze, należy utworzyć

2 kalendarze („wchodzący” oraz „wychodzący”)

Do tego pierwszego wpisujemy całą pracę papierkową, telefony do wykonania. Nie ma tu miejsca na lanie wody. Z kolej kalendarz „wychodzący” nadaje się do planowania spotkań w przerwie obiadowej, wypadów na kawę oraz załatwiania bieżących spraw.

Zakaz sprawdzania poczty oraz korzystania ze społecznościówek z rana

Wejdziemy tam na chwilę i okaże się, że utknęliśmy na amen. Nie tak powinien się zaczynać dzień człowieka produktywnego.

Dobrą natomiast praktyką jest mały rachunek sumienia zrobiony poprzedniego dnia. Myślimy o 2 rzeczach, które następnego dnia przyniosą nam pieniądze lub sprawią, że poczujemy się bardzo, ale to bardzo szczęśliwi. No i

Pytanie na koniec – „Jak sobie z tym wszystkim poradzę?”

Zamiast skupiać się na narzędziach, trzeba zobaczyć, jak serwisy społecznościowe mogą nam pomóc w zarobieniu pieniędzy oraz pozyskaniu nowych klientów. Warto wypróbować timeboxing i wyznaczyć czas na określone zadania.

Kluczem, jeżeli chodzi o nasze działania w Sieci, jest zaangażowanie na zasadzie wzajemności. Chcemy by klienci zwracali na nas uwagę? Musimy to zrobić jako pierwsi.
Media społecznościowe angażują społeczeństwo – biznes robi się z ludźmi, nie innym biznesem.

Znalezienie czasu na te trzy rzeczy pozwala przebrnąć przez meandry serwisów społecznościowych i być bardziej efektywnym w swoich poczynaniach.