Użyj tych programów i wtyczek – twoja praca będzie łatwiejsza

1
3126
Użyj tych programów i wtyczek - twoja praca będzie łatwiejsza
Jak często zdarza Ci się, że mija cały dzień, a Ty nie możesz zabrać się za swoją pracę? Cały czas coś Cię rozprasza – portal społecznościowy, otwarte na komputerze aplikacje. Zdarza się również, że najpoważniejszym problemem jest brak listy zadań, która pozwoliłaby na ułożenie kolejności wykonywanej pracy. Przygotowaliśmy dla was kilka przydatnych programów i wtyczek, które być może chociaż w niewielkim stopniu pomogą zmierzyć się z codziennymi, służbowymi obowiązkami.

 

HazeOver

Program HazeOver jest idealny dla każdej osoby pracującej przy komputerze. Zdecydowanie pozwala się lepiej skupić podczas codziennej pracy. Jego główna zaleta to fakt, że przyciemnia wszystko, za wyjątkiem aktywnego okna. Dzięki temu można skutecznie pracować nad jednym plikiem bez obaw, że coś w tle nas będzie rozpraszać. Możemy skorzystać także z podobnych programów tego typu, należą do nich popularny Isolator czy BackDrop.

 

 

Papier

Papier jest wtyczką do popularnej przeglądarki Chrome. Nazwa może wydać się bardzo banalna, jednak wtyczka jest bardzo pomocna. Dzięki niej można zamienić nowo otwartą kartę w notes, dzięki któremu możemy spokojnie zanotować potrzebne informacje. Wtyczka Papier pozwala na edycję tekstu – można wybrać między innymi takie opcje jak: pogrubienie, przekreślenie czy kursywę. Dużym ułatwieniem jest możliwość zmiany tła we wtyczce – dzięki czemu można skutecznie z niej korzystać zarówno w nocy, jak i w dzień. Ostatnim przydatnym elementem jest funkcja liczenia zanotowanych znaków.

 

 

One Big Thing Focus

One Big Thing Focus jest narzędziem idealnym, dzięki któremu możliwe jest dobre zorganizowanie swojego dnia pracy. Narzędzie umożliwia dodanie jednego głównego zadania, a pod nim kilku innych mniejszych, które chcemy wykonać. Dzięki temu możliwe jest śledzenie codziennych zadań oraz wykonywanie każdego zadania, które zbliża nas do głównego celu.

Tradycyjnie do tego celu używało się sticky note – czyli kolorowych karteczek, które można było przypiąć do pulpitu. Było to wygodne, jednak bardzo często zapominało się o karteczkach i zapominało się o zaktualizowaniu informacji na nich. Zupełnie inaczej jest w przypadku tej aplikacji – dzięki niej już nigdy nie zapomni się o ważnych zadaniach.

 

 

Go Fucking Work

Go Fucking Work to aplikacja dla każdego, kto ceni sobie czas w pracy. Podczas odwiedzania innych witryn niż konieczne w pracy będzie motywowała użytkownika do pracy poprzez wyświetlanie motywujących wiadomości. Podczas odwiedzania stron niezwiązanych z pracą wyświetla komunikaty w stylu „zacznij robić jakąś pieprzoną robotę i przestań być bezowocnym małym gównem”.
Go Fucking Work informuje użytkownika o tym, aby przestał być bezowocnym, marnującym czas pracownikiem i zaczął robić zadania przypisane mu w danym dniu – w dość nietypowy, ale jak się okazuje skuteczny sposób. Ilekroć ktoś marnuje swój czas na przeglądaniu bezwartościowych stron, aplikacja informuje go o powrocie do jego pracy.

 

 

Asana

Asana to niezwykłe urządzenie, dzięki któremu możliwa jest sprawna komunikacja pomiędzy członkami zespołu. Jeżeli jest konieczne utworzenie w firmie listy i wysyłanie e-maili można bez oporów zacząć korzystać z Asany. Dzięki niej możliwe jest wyznaczanie celów dla całej drużyny i śledzenie postępów. W Asanie możliwe jest śledzenie już wykonanych zadań, nadchodzących zadań. Kiedyś już wspominaliśmy o Asanie.

 

RescueTime

RescueTime jest narzędziem, które będzie dosłownie tropić poczynania użytkownika na konkretnej stronie. Dzięki temu narzędziu możliwe jest dokładne sprawdzenie, co w ciągu konkretnego dnia się tak naprawdę robiło. Jeżeli odejdzie się od komputera na dłuższy czas, wówczas program zaprzestanie śledzenia poczynań. Dodatkowo możliwe jest zakwalifikowanie strony na dwa rodzaje – te, które pozwalają na zwiększenie produktywności i te, które nie są produktywne.

Dzięki narzędziu możliwe jest sprawdzenie, na jakie strony w danym dniu się wchodziło. Już nikogo nie będzie dziwiło, gdzie uciekł cały dzień – wystarczy sprawdzić RescueTime, aby sprawdzić na jakich stronach i jak długo się przebywało.

 

Oprócz wymienionych przez nas propozycji na pewno sami korzystacie z ciekawych rozwiązań i programów wpływających na produktywność. Podzielcie się z nami swoim doświadczeniem – może i nam przydadzą się wasze wskazówki. Czekamy na komentarze!

Zdjęcie:Kai Hendry/Flickr

Zobacz również:
Najciekawsze aplikacje offline – nasz wybór dla użytkowników Google Chrome
Użyj technologii do zwalczania prokrastynacji i lepszego zarządzania swoim czasem
Jak wyłączyć reklamy Skype
Cotygodniowy wybór redakcji: najlepsze rozszerzenia do przeglądarek
20 pomysłów co możesz robić gdy masz wolną chwilę przy komputerze

 

1 KOMENTARZ