Uwierz w siebie: 6 wskazówek jak tego dokonać

2
1883

Szlag mnie trafia! Nie dam rady zrobić tej prezentacji, bo mi się ręce i nogi trzęsą na samą myśl o niej… Nie przejdę tej rozmowy kwalifikacyjnej, bo nie mam wystarczającej wiedzy i nie mówię płynnie w języku angielskim! Nie poproszę o numer telefonu tej pięknej szatynki z 4b, bo się zrobię „czerwony jak burak”, nie mówiąc o tym, że nie wypowiem ani słowa… Nie zapytam szefa o podwyżkę!

Uwierz w siebie - 6 wskazówek jak tego dokonać

Co tu robić? Jak uwierzyć w siebie? W jaki sposób zdobyć więcej pewności siebie? Jak iść za głosem swych marzeń?
Przygotowałam kilka sposobów na to, aby Ci w tym pomóc.

1. Myśl pozytywnie na temat siebie. Odrzuć wszystkie negatywne myśli i ograniczenia. Już czas najwyższy, aby zastąpić je czymś pozytywnym. Faktem jest, że jeśli myślisz o sobie pozytywnie i tak też się zachowujesz, to Twój poziom endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia w organizmie automatycznie wzrasta. Jesteś wtedy ożywiony, pełen pozytywnych wibracji i chęci do działania. Wtedy też bardziej wierzysz we własne możliwości. Zacznij już od dziś praktykować pozytywne myślenie.

2. Afirmuj codziennie swoje życzenia, dotyczące pewności siebie. Dużo już pisałam na ten temat w poście z 14 czerwca pt. „Afirmacje, czyli moc pozytywnego myślenia”.
Warto sformułować sobie afirmację, która będzie mówiła o tym, że jesteś pewny siebie, czujesz się pewnie, kiedy rozmawiasz z ludźmi i podejmujesz się nowych wyzwań.

3. Lustrzane zabawy. Stań przed lustrem i popatrz na siebie. Dostrzeż w sobie osobę pewną siebie, wiedzącą, czego chce, mogącą zdobywać wszystkie „szczyty”. Praktykuj to ćwiczenie minimum raz dziennie przez okres czterech tygodni (rano bądź wieczorem). Bądź wytrwały, a rezultaty będą imponujące!

4. Odwołaj się do sukcesów z przeszłości. Przypomnij sobie o wszystkich sytuacjach, w których nie wierzyłeś w siebie, a które jednak zakończyły się sukcesem. Odtwórz emocje, które Ci wtedy towarzyszyły. Poczuj je! Przypomnij sobie swoją postawę, ton głosu, towarzyszące gesty.

5. Wizualizuj siebie w nowych rolach, sytuacjach i zdarzeniach, które stanowią dla Ciebie wyzwanie. Pozwól sobie powoli przechodzić do wyobrażenia nowej sytuacji, z którą zmierzysz się w niedalekiej przyszłości. Kontynuuj wizualizację przez trzy następne tygodnie tuż przed zaśnięciem. Dzięki temu podświadomość będzie pracować nad wyobrażeniem podczas snu. Jeśli chcesz przyspieszyć proces zbudowania pewności siebie, wiary w swoje możliwości – praktykuj również wizualizację zaraz po przebudzeniu.

6. Wykreśl ze swojego słownika terminy, takie jak: „Nie mogę”, „Nie dam rady”, „Nie uda mi się”. … Jeśli dałeś się zarazić powyższymi zwrotami, jak najszybciej się ich pozbądź. Wyrzuć z nich słowo „Nie” i nie daj sobie nigdy wmówić, że czegoś nie potrafisz (zobacz koniecznie poniższe video)

Zainspirowałeś się? Zostaw poniżej swój komentarz.

Katarzyna Ostasz - Lifehacker Polska

Katarzyna Ostasz – coach, trener, socjolog, założycielka Awesomeness, firmy promującej pozytywny coaching i życie pełnią życia.
Pochodzi z Brzegu, woj. opolskie. Od 5 lat mieszka na pięknej zielonej wyspie, jaką jest Irlandia, w samej jej stolicy – Dublinie. Studia i kursy nad zagadnieniem społeczeństwa i istotą coachingu dostarczyły jej wiedzy teoretycznej, podróże nauczyły ją obserwacji, praca z ludźmi w Polsce i poza granicami kraju pozwoliły jej posiąść umiejętność adaptacji do nowych warunków życia. Prywatnie – niespokojna dusza pełna nietuzinkowych pomysłów, ma 1000 myśli na minutę. Kochająca taniec, rolki i podróże.
Wolne chwile spędza z mężem, rodziną i przyjaciółmi, najchętniej na łonie natury.

Poprzedni artykułRobimy DIY statyw do telefonu komórkowego
Następny artykułInfografika: Jaki czytnik ebooków Kindle wybrać
coach, trener, socjolog, założycielka Awesomeness, firmy promującej pozytywny coaching i życie pełnią życia. Pochodzi z Brzegu, woj. opolskie. Od 5 lat mieszka na pięknej zielonej wyspie, jaką jest Irlandia, w samej jej stolicy - Dublinie. Studia i kursy nad zagadnieniem społeczeństwa i istotą coachingu dostarczyły jej wiedzy teoretycznej, podróże nauczyły ją obserwacji, praca z ludźmi w Polsce i poza granicami kraju pozwoliły jej posiąść umiejętność adaptacji do nowych warunków życia. Prywatnie - niespokojna dusza pełna nietuzinkowych pomysłów, ma 1000 myśli na minutę. Kochająca taniec, rolki i podróże. Wolne chwile spędza z mężem, rodziną i przyjaciółmi, najchętniej na łonie natury.

2 KOMENTARZE