Jak usunąć plamy po przypaleniu żelazkiem

0
52070
Jak usunąć plamy po przypaleniu żelazkiem

Nawet najbardziej doświadczone gospodynie i wyrobieni życiowo gospodarze mogą się zagapić i zepsuć ubrania podczas prasowania. Chcemy zapewnić, że plamy po przypaleniu żelazkiem to jeszcze nie jest powód, by wyrzucać ubrania. Nie wierzysz? Czytaj dalej. Te małe triki pozwolą ci się pozbyć konsekwencji nieostrożnego prasowania.

Sprawdź, jak wywabić plamy po żelazku. Mamy nadzieję, że odratujesz swój ulubiony ciuch!

Jak wywabić plamy po przypaleniu żelazkiem

1. Świeże i niegłębokie ślady po żelazku usuniemy zwykłym szarym mydłem.

2. Dopiero co powstały ciemny ślad po żelazku należy zmoczyć wodą i posypać sodą spożywczą. Kiedy soda wsiąknie, weź gąbkę lub ręcznik i zacznij ostrożnie pozbywać się plam z ubrania, najlepiej od brzegu do środka. Jeśli nie udało się i dalej widać ślad żelazka, powtórz zabieg.

3. Nie pomogło? Zmocz plamę ciepłą wodą i posyp obficie solą. Po wyschnięciu tkaniny za pomocą szczotki wyczyść materiał z soli.

4. Są też inne pomysły co zrobić z plamą po żelazku: kanty uszkodzonej tkaniny nacieramy sokiem z cytryny, a następnie cukrem pudrem. Po wyschnięciu mieszkanki wypierz ciuch w zimnej wodzie. Ślad po żelazku powinien zniknąć.

5. Pożegnać świecące ślady od żelazka pomoże ocet i woda w proporcji 2:1.

6. Efektywnym środkiem jest również woda utleniona. Polej nią przypaloną bluzkę, pozwól wyschnąć, a następnie wypierz tak jak zwykle.

Bywa, że nawet te sprawdzone sposoby nie pomagają, a koszula nadal jest przypalona. Wtedy warto oddać ubrania do pralni chemicznej. Tylko nie zapomnij opowiedzieć obsłudze, jakie wykorzystywałaś środki na usunięcie plamy po żelazku.