Ukryte możliwości telefonu komórkowego

0
4082
Robimy DIY statyw do telefonu komórkowego

Ciężko jest sobie wyobrazić życie bez telefonu komórkowego. Ten gadżet nie tylko stał się nieodłącznym atrybutem życia człowieka, ale też ratuje nas w wielu życiowych sytuacjach. Prawda jednak polega na tym, że często nie uświadamiamy sobie potencjalnych możliwości telefonu komórkowego.

Zgubiony telefon komórkowy

Jeśli chodzi o ukryte możliwości telefonu komórkowego, jedną z podstawowych jest umożliwienie nam zdalnego sterowania komórką.

Jeśli mieszkasz w dużym mieście, warto przygotować się na wypadek kradzieży telefonu komórkowego. Zgubiłeś telefon komórkowy? Sprawdź najpierw, czy nie znajduje się gdzieś w pobliżu.

Menedżer urządzeń Android umożliwia zlokalizowanie telefonu komórkowego. Zadzwoni do nas, nawet jeśli mamy ustawioną wibrację w telefonie. Oferuje też zdalne zablokowanie telefonu oraz wymazanie naszych, jakże często poufnych danych.

Niezbędnik Lifehackera powinien zawierać również aplikację Prey. Ma wersję na iOS, Androida, Maca, Windowsa i Linuksa.
Ta aplikacje ma podobne funkcje co Menedżer urządzeń Android, a dodatkowo gwarantuje namierzenie skradzionego telefonu. Ponadto w wersji bezpłatnej można zarządzać przez panel administracyjny aż pięcioma naszymi urządzeniami.

Poza tym zawsze możesz wstukać na klawiaturze kod *#06# i przekazać swojemu operatorowi otrzymany 15-cyfrowy numer IMEI, czyli indywidualny kod telefonu. Dzięki temu będzie można szybko zablokować telefon.

Przycisk alarmowy

Warto pamiętać, że w wyjątkowych sytuacjach, i to w większości krajów świata, można wpisać na klawiaturze krótki kod 112, który sam wyszuka numer alarmowy i połączy cię z policją, strażą pożarną czy pogotowiem ratunkowym.
Ważna informacja: numer alarmowy działa nawet wtedy, gdy jesteśmy poza zasięgiem lub mamy zablokowany ekran telefonu.

Jak korzystać z Facebooka offline

Kiedy bardzo chcemy sprawdzić, co nowego na Facebooku, a nie mamy Internetu, z pomocą również przychodzi komórka. Usługa Facebook SMS pozwala korzystać z Facebooka za pośrednictwem wiadomości SMS ze swojego telefonu w każdej sytuacji za pomocą SMSa.

Płacenie za parking oraz bilety komunikacji miejskiej

Czy zdarza Ci się ryzykować otrzymanie mandatu za przejazd bez biletu, ponieważ jest późno i nie masz w portfelu odliczonych drobnych? W niektórych większych miastach Polski (Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław) działają biletomaty, jednak znajdują się tylko w wybranych miejscach.
Na ratunek przychodzi telefon komórkowy. Za jego pomocą możesz kupować/kasować bilety i opłacić parkowanie.

SMS-uj i dzwoń za pomocą kalkulatora

Pisaliśmy o aplikacji, która na pierwszy rzut oka przypomina prosty kalkulator. Ma jednak przycisk, który otwiera dostęp do wysyłania SMS, MMS i telefonów.

Awaryjne ładowanie telefonu

Największą zmorą posiadaczy komórek jest szybkie rozładowywanie się baterii w telefonie. Jest na to szybki sposób, przynajmniej jeśli jesteś posiadaczem Nokii.
W telefonach Nokii jest ukryty zapas baterii. Aby go aktywować, wystarczy wpisać kombinację *3370#, po czym nastąpi ponowne uruchomienie telefony, a stan naładowania baterii wzrośnie o 50%. Z kolei zapasowy akumulator naładuje się przy kolejnym podpięciu telefonu do gniazdka. Za pomocą specjalnych kombinacji klawiszy możemy otrzymać najróżniejsze informacje, jak i wprowadzić znaczne zmiany w działaniu smartfona. Najbardziej przydatne znajdziecie w osobnym artykule „Tajne kody w naszych telefonach komórkowych”.