Tygodniowy przegląd rozszerzeń do przeglądarek

0
613

Przedstawiamy dzisiaj przydatne rozszerzenia (wtyczki) dla popularnych przeglądarek stron WWW. Dzięki tym dodatkom zaoszczędzisz sporo czasu, a Twoja praca przy komputerze będzie o niebo bardziej komfortowa

Tygodniowy przegląd rozszerzeń do przeglądarek

Google Chrome

My Downloads uzupełni Twoją przeglądarkę Google Chrome o brakującą funkcję – szybki dostęp do pobranych plików. Po zainstalowaniu tego rozszerzenia zamiast wchodzić do ustawień będziesz mógł kliknąć odpowiednią ikonkę.

My downloads - wtyczka do Google Chrome

Online Radio to dostęp do tysięcy stacji radiowych grających muzykę w przeróżnych stylach – od hip-hopu po jazz.

Online Radio - wtyczka - Google Chrome

Mozilla Firefox

FoxTab to nawet nie rozszerzenie, tylko potężny kombajn. Po pierwsze oferuje stronę szybkiego wybierania (tzw. Top Sites), dobrze znaną użytkownikom Opery. Można wybrać liczbę wyświetlanych miniaturek. Po drugie wtyczka ta oferuje możliwość szybkiego przełączania pomiędzy kartami. Oprócz tego mamy wolną rękę w kwestii dostosowania widoku Top Sites. Lista funkcji jest o wiele dłuższa niż tylko zwykła organizacja kart (dodatkowo widok 3D, gesty myszy), więc warto tę wtyczkę wypróbować jeszcze dziś.

FoxTab - Top Sites - wtyczka (Mozilla Firefox)

Download Scheduler to obowiązkowa pozycja dla każdego użytkownika taryf: iPlus, Blueconnect, Play Online czy Orange Free.
Jeżeli plan taryfowy przewiduje nielimitowany dostęp do Internetu, ale dopiero w nocy, wtyczka Download Scheduler jest jak znalazł. Wpadły Ci w ucho najnowsze kawałki z Jamendo? Zaplanuj ich pobieranie w nocy, a z rana odsłuchaj jadąc na uczelnię czy do pracy.

Download Scheduler - wtyczka (Mozilla Firefox)

O Awesome Screenshot dowiedzieliśmy się od Filipa z Listonika.
Wtyczka pozwala na robienie zrzutów całego ekranu albo jego fragmentu. Co więcej, dzięki Awesome Screenshot możesz tworzyć kolorowe notatki w różnych kolorach i używać do tego przeróżnych figur geometrycznych. Wtyczka oferuje opcje zapisywania zrzutów ekranu w formacie .jpg oraz .png jak również ich udostępniania. Istnieje też wersja dla Chrome.

Awesome Screenshot - wtyczka (Mozilla Firefox)

Opera

Dzięki datoo możesz organizować swoje zadania i pilnować terminów ich wykonania.

Dotoo - wtyczka - Opera

Z kolei dzięki Flick Photos możesz obejrzeć slajdowisko zrobione z fotek odpowiadających wpisanym przez Ciebie tagom. Na załączonym zrzucie ekranu widzisz jakie lifehacki stosują mieszkańcy Azji.

Flickr Photos - wtyczka - Opera

Jeżeli masz swoją ulubioną wtyczkę do którejkolwiek z przeglądarek i chcesz, aby o niej się dowiedzieli również inni, skontaktuj się z nami.