Twórca Twittera i Square o łączeniu pracy w 2 firmach

3
822

Mieliśmy nie lada dylemat, zastanawiając się, czy ta osoba powinna trafić na Lifefackera.

35-latek, twórca serwisu Twitter i założyciel Square, Jack Dorsey, pracuje 16 godzin dziennie, dzieląc ten czas pomiędzy dwie wcześniej wymienione firmy.
W 2008 roku został nominowany do listy TR35 wydawanego przez Massachusetts Institute of Technology czasopisma Technology Review jako jeden z 35 najwybitniejszych światowych innowatorów poniżej 35 roku życia.

Umówmy się, że nie jest to Tim Ferriss.
Dzieli ich przepaść i chodzi nie tylko o to, że Ferriss zwyczajnie lepiej wygląda i najwyraźniej poświęca więcej czasu na sport i życie towarzyskie.

Podczas gdy Ferriss kieruje się zasadami zawartymi w swojej książce 4-godzinny tydzień pracy, w przypadku Dorsey praca wypełnia większość dnia – po wyjściu z jednej firmy, gdzie spędza 8 godzin, natychmiast udaje się do biura innej, gdzie czeka go kolejnych 8 h pracy.

Nie zmienia to jednak faktu, że mamy do czynienia z kimś niezwykle dobrze zorganizowanym.

Co cechuje podejście Jacka Dorsey do pracy? Koncentracja oraz całkowite separowanie spraw.

Twórca Twittera i Square o łączeniu pracy w 2 firmach(cibervoluntarios)

Zacznijmy od weekendów.
Jest to czas, kiedy może odpocząć od pracy: w soboty jeździ na rowerze, z kolei niedziele spędza na medytacji i opracowywaniu strategii.

Co do pozostałych dni tygodnia, każdy z nich jest poświęcony jednemu z obszarów pracy – Dorsey przestrzega tego z inżynierską dokładnością.
Jak mówi, ciągle napotyka coś, co go rozprasza, jednak przywołuje siebie do porządku, powtarzając, że dany dzień jest poświęcony sprawom z konkretnego worka i nic nie ma prawa tego zmienić.

  • Poniedziałek: organizacja spotkań oraz bieżące sprawy w firmie;
  • Wtorek: rozwój produktu;
  • Środa: marketing, komunikacja oraz wzrost;
  • Czwartek: developerzy oraz partnerzy biznesowi;
  • Piątek: firma i jej kultura.

 

Co sądzicie nt. metodologii Dorsey’a?

[via]