[KONKURS] Trzy decyzje, które zmienią nasze życie finansowe

26
5311
Trzy decyzje, które zmienią nasze życie finansowe

Jakie decyzje finansowe podejmują bogaci i dlaczego biedni robią błędy, działają inaczej? Czasopismo Entrepreneur udostępniło swoją platformę Tony’emu Robbinsowi, znanemu coachowi.

Robbins jest prawdziwą legendą. W różnych okresach udzielał konsultacji największym biznesmenom świata i doradzał szeregowi prezydentów USA. Teraz tłumaczy, jakie są trzy decyzje, które zmienią nasze życie finansowe.

Nie ma nic gorszego niż bycie bogatym, lecz ciągle nieszczęsnym i rozdrażnionym człowiekiem. Nie ma dla tego żadnego usprawiedliwienia, a jednak często widzimy takich ludzi. Jest to efekt niezbalansowanego życia, zbyt wysokich oczekiwań oraz braku umiejętności cieszenia się z tego, co już posiadamy. Bez wdzięczności za to co już mamy nigdy nie można być zadowolonym z życia.
Nie próbując wprowadzić równowagi do swojego życia nigdy nie dowiemy się, co to jest prawdziwa satysfakcja. Ile będą warte nasze osiągnięcia, jeśli w życiu jest sama praca i niezadowolenie?

(Zdjęcie: randy stewart/Flickr)

W ciągu ostatnich 40 lat Robbins pracował z różnymi ludźmi ze świata biznesu i polityki. Obserwując ich doszedł do wniosku, że wystarczy podejmować właściwie tylko trzy kluczowe decyzje, które wpływają na jakość życia. Podejmując je nieświadomie, będziemy nieszczęśliwi, jak większość ludzi dookoła. Nie będziemy w formie, będzie brakowało pieniędzy, a w życiu osobistym będzie całkowity rozgardiasz. Wystarczy jednak podjąć te decyzje świadomie, a zmienią układ naszego życia.

Decyzja finansowa nr 1: Starannie wybieraj to, na co należy zwracać uwagę

Przypomina to trochę bezcelowe surfowanie w Internecie. Większa ilość kart powoduje spadek produktywności i większe rozproszenie, ale co do limitu, decyzja należy do nas. Jakby tego było mało, często roztrząsamy przeszłość, nie wiedząc, jak radzić z natrętnymi myślami.
W zależności od tego, na czym jesteśmy skupieni, zmienia się kierunek przepływu energii. To, na co zwracamy uwagę, kształtuje nasze postrzeganie świata, a w konsekwencji życie.

Należy zapytać siebie: o czym teraz myślę? O tym, co już mam, czy też o tym, czego mi brakuje? Doceniajmy wspaniałych ludzi oraz rzeczy w swoim życiu. Nie zawsze zauważamy, jak nasze otoczenie stara się dla nas, aż wreszcie przestaje to robić. []

Nawyk wdzięczności za to, co mamy obecnie otwiera przed nami zupełnie nowy rozdział emocjonalnej zamożności. Oto kolejny szablon naszego zachowania. Czy bardziej skupiamy się na tym, czym potrafimy zarządzać, czy tym, na co nie potrafimy wpływać? To drugie jest najkrótszą drogą do stresu.

O wiele efektywniej jest pogodzić się z tym, na co nie możemy wpłynąć i próbować usprawnić to, nad czym obecnie pracujemy.

Decyzja nr 2: Wyjaśnij sobie, co to wszystko znaczy

Jakość naszego życia wynika z podejścia do niego. Wystarczy przypomnieć, że są dwa sposoby na zostanie bogaczem: pierwszy to posiąść wszystko czego pragniesz; drugi to zadowolić się tym, co masz [].

Nie można ignorować tego, jak bardzo podświadomość wpływa na nasze życie. Zastanówmy się, jak zwykle traktujemy poważne nieprzyjemności: kolizje, choroby czy zwolnienia? Kluczowe pytanie — co wtedy myślimy? Że to koniec? Że to początek?

W jednym z postów Kasia pisała, że wyrażając wdzięczność za to, co masz, co otrzymałeś, kogo spotkałeś, co Ci się przydarzyło, to Twoja postawa mówi wtedy o pewnym dostatku w Twoim życiu. Dziękujesz za to, co masz, zamiast koncentrować się na tym, czego nie posiadasz.

A mamy przecież wiele powodów do wdzięczności. Czy człowiek, który nas stale krytykuje, po prostu nas obraża, czy raczej troszczy się o to, byśmy byli lepsi? Bóg podrzuca nam problemy czy doświadcza, licząc, że w ten sposób nas wzmocni? Emocje definiują nasze życie. Dlatego tak ważne jest umiejętne zarządzanie emocjami.

Pokrewne tematy:

Decyzja nr 3: Jak się zachowasz

Nasze działania w znacznym stopniu definiują stan emocjonalny. Ale nie tylko. Pisaliśmy już, jakie są konsekwencje negatywnych emocji.

Negatywna emocja, która ciągle przypomina o sobie i nie porzuca życia człowieka, transformuje się z czasem w problemy ze zdrowiem. Dlatego trzeba pracować nad tym, by zwiększać swoje możliwości.

Dwie takie same osoby mogą odreagowywać dwa jednakowe problemy na różne sposoby. Trzeba zastanowić się, jak zazwyczaj się zachowujemy, kiedy jesteśmy rozbici, gniewamy się lub odczuwamy samotność.

Te 3 pytania definiują ostatecznie jakość naszego życia.

UWAGA! Sklep Kokosowy ufundował książki „Obudź w sobie olbrzyma” autorstwa Anthony’ego Robbinsa.
Otrzymają je 2 losowo wybrane osoby, które do 11 października 2015 r., godz. 23:59 wymienią w komentarzu pod tym postem swoją ulubioną pozycję autora.