TOP 10 postów, które spędzały Wam sen z powiek w 2011 r.

0
1127

Przez cały rok głosowaliście na swoje ulubione posty. Dawaliście nam do zrozumienia, które posty najbardziej przypadają Wam do gustu, wykopując je w serwisie Wykop, dając im „+1” na Google+, przesyłając dalej na Twitterze, dając im „lajki” na Facebooku, udostępniając na LinkedIn.

Prawdę mówiąc, gdyby ktoś nas zapytał, z których postów jesteśmy najbardziej dumni, bez wątpienia nasza lista wyglądałaby podobnie.

Najlepsze treści oraz niesamowite zaangażowanie naszych czytelników – temu zawdzięczamy szybki rozwój Lifehackera, który nie inwestował ani w reklamę ani w optymalizację.

Ujrzeliście niedawno Lifehackera w nowej odsłonie, a jednym z modułów są najpopularniejsze posty. Działa dość dokładnie,  jednak uwzględnia posty opublikowane PO uruchomieniu modułu.

Chcieliśmy, aby dzisiejszy ranking zawierał również posty przed zmianami na LH, dlatego uwzględniliśmy również statystyki z Google Analytics oraz naszych stron w serwisach społecznościowych.

TOP 10 postów, które spędzały Wam sen z powiek w 2011 r

(Javier Benek)

10. Minimalizm – poradnik dla początkujących

Anna Mularczyk-Meyer (Ajka minimalistka) - Minimalizm – poradnik dla początkujących - Lifehacker Polska

Minimalizm – to ostatnio takie modne słowo.

Wiele już powiedziano o tej postawie życiowej. Niektórzy rodzą się minimalistami, inni dopiero z czasem wypracowują sobie taki styl życia. Jak zostaje się minimalistą? Jak zacząć, jeśli takie podejście wydaje się nam atrakcyjne?

Wcale nie od sprzątania w szafie, na półkach z książkami czy w garażu (chociaż to zawsze warto zrobić).

Trzeba zacząć od głębokiej i spokojnej refleksji nad sobą, swoim życiem i podejściem do świata.  →Czytaj dalej

9. 30 prawd o życiu, które warto poznać jeszcze przed 30-ką

30 prawd o życiu, o których warto pomyśleć przed 30-ką

Połowa naszych czytelników to trzydziesto- i czterdziestolatkowie. Ciekawe, co byście zmienili w życiu, gdybyście dostali drugą szansę?

Pytanie jest o tyle ważne, że kolejna, również spora, część czytelników naszego bloga, w wieku 20-30 lat, depcze Wam po piętach.
Jedni myślą „przed trzydziestką się ogarnę…”, drudzy mają już konkretny plan na życie, ale chcą usłyszeć Waszą odpowiedź.

Marc, autor bloga o produktywności Marc and Angel Hack Life, obchodził niedawno swoje 30. urodziny i z tej okazji podzielił się swoimi przemyśleniami nt. tego, co przeżył i zobaczył. →Czytaj dalej

8. 11 zasad Billa Gatesa

11 zasad - Bill Gates (Microsoft)

Bill Gates – przedsiębiorca, filantrop oraz współzałożyciel korporacji Microsoft. Mimo swojego bogactwa to zwykły człowiek taki jak Ty czy ja.

Dzięki ciężkiej pracy i talentowi osiągnął w życiu wszystko to co w tej chwili ma, bogactwo, władzę i uznanie.

Walczył o swoją karierę, stale uczył się na błędach i nauczył się tego jak radzić sobie z życiem. Żyjąc według swoich zasad osiągnął sukces, a teraz dzieli się nimi ze wszystkimi. →Czytaj dalej

7. PasswordCard – sposób na bezpieczne przechowywanie haseł i kodów PIN

PasswordCard - sposób na bezpieczne przechowywanie haseł i kodów PIN

Warto dbać o to, aby hasła były wystarczająco bezpieczne. Muszą być skomplikowane, a do tego często zmieniane. Ciężko jednak pamiętać je wszystkie.

Strona PasswordCard generuje specjalną kartę, której możesz użyć do przygotowania mocnego hasła. Tylko Ty znasz swój tajny szyfr (pokazujemy 3 opcje, choć może ich być nieskończona ilość). →Czytaj dalej

6. 5 lekcji, których nie udzielają nam na studiach

5 lekcji, których nie udzielają nam na studiach - Lifehacker Polska

W trakcie studiów dowiadujemy się wielu przydatnych rzeczy. Poza wiedzą z zakresu wybranego kierunku uczymy się większej samodzielności, wyrażania własnego zdania, pracy zespołowej.

Dlaczego zatem pracodawcy tak często często zatrudniają osoby bez wyższego wykształcenia, a tak wielu ludzi po studiach zmuszonych jest do podejmowania pracy za granicą albo wykonywania zadań poniżej swoich kwalifikacji? →Czytaj dalej

5. 60 małych kroków w kierunku podniesienia jakości życia w ciągu następnych 100 dni

60 małych kroków w kierunku podniesienia jakości życia w ciągu następnych 100 dni

Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie musisz wprowadzać radykalnych zmian, aby znacząco podnieść standard swojego życia. Woda drąży kamień nie siłą, lecz częstym padaniem.

Pokażemy Ci jak dzięki 60 małym kroczkom można zaledwie w 100 dni usprawnić poszczególne obszary swojego życia. →Czytaj dalej

4. 30 rzeczy, które należy przestać sobie robić

30 rzeczy, które należy przestać sobie robić

Maria Robinson powiedziała kiedyś „Nikt nie może cofnąć się w czasie i napisać nowego początku, ale każdy może zacząć od dzisiaj i dopisać nowe zakończenie”. Nic bliższego prawdy.

Jednak zanim będziemy mogli zacząć się zmieniać, należy przestać robić rzeczy, które ciągną nas do tyłu.
Oto kilka pomysłów, co można zrobić na początek: →Czytaj dalej

3. Gotujemy z LH: naleśniki w butelce

Gotujemy z LH naleśniki w butelce - 5

Ciasto do naleśników można zrobić w butelce. Koniec ze zmywaniem różnych pojemników, koniec z rozsypaną po całej kuchni mąką oraz niewygodnym wlewaniem ciasta przy pomocy chochli (którą też trzeba umyć). →Czytaj dalej

2. O tym, jak sprzedać 20$ za 204$ albo o strachu przed stratą

Max H. Bazerman, Harvard Business School Lifehacker

Max Bazerman jest wykładowcą w Harvard Business School. Renomowana uczelnia, studenci MBA, a nie jakieś młode łebki, i proszę – po rozpoczęciu każdego semestru profesor Bazerman wystawia na licytację banknot 20-dolarowy i zawsze dostaje za niego więcej niż te 20$. Jakiś trik? Skądże! →Czytaj dalej

1. 6 lekcji, które pomogą Wam w życiu

6 lekcji, które pomogą Wam w życiu

6 ważnych lekcji życiowych opowiedzianych przy pomocy dowcipów. →Czytaj dalej