Timerdoro: 3 timery internetowe dla Pomodoro, GTD oraz ćwiczenia 20-20-20

2
1169
Timerdoro 3 timery internetowe dla Pomodoro, GTD oraz zasady 20-20-20 - Lifehacker

W końcu ludzie stosujący metodologię GTD i 2 techniki: Pomodoro (produktywność) oraz 20-20-20 (ćwiczenie na poprawę wzroku) mogą zacząć używać 1 wygodnego narzędzia internetowego. 

Timerdoro to nowy serwis internetowy oferujący na jednej stronie od razu 3 różne timery.

Każdy z nich można przeciągnąć i upuścić, wybierając następnie melodię oraz czas potrzebny do wykonania określonego zadania.

Timerdoro 3 timery internetowe dla Pomodoro, GTD oraz zasady 20-20-20 - Lifehacker

Jeżeli chodzi o to ostatnie, adepci poszczególnych metod mogą przekonać się, że nie będzie potrzeby ustawiania czasu – podpowiadane wartości całkowicie odpowiadają domyślnym założeniom:

  • Pomodoro: pracuj przez 25 minut, aby następnie zrobić 5-minutową przerwę;
  • Zasada 20-20-20: po każdych 20 minutach pracy oderwij się od monitora na 20 sekund i patrz na obiekty oddalone o 20 stóp (6 metrów);
  • Zasada 2 minut (GTD) – Jeżeli czynność, którą należy wykonać, nie zajmie Ci więcej niż 2 minuty, musisz ją natychmiast wykonać.

[Timerdoro]

2 KOMENTARZE

  1. Witam wszystkich. Dziś zrobiłem specjalny program który właśnie kontroluje aby po każdej 20 minutowej przerwie odczekać 20 sekund itd. Zrobiony przeze mnie w całości. Jeśli ktoś chce użyć tego programu zachęcam do napisania do mnie na GG : 2253644 . Jestem początkującym lecz pomysłów mi nie brak. Program powstał przez to że ostatnimi czasy byłem u okulisty który zlecił mi żebym zastosował właśnie tę zasadę . Długo się nie zastanawiając stworzyłem program. Może nie jest on bardzo ładny pod względem wizualnym ale spełnia swoje zadanie perfekcyjnie ;)