Tematy rozmów, które powinieneś ze sobą poruszyć

3
1640

Co możesz powiedzieć sobie, czego jeszcze nie wiesz? Wiele. W zaciszu swojego umysłu ciągle ze sobą rozmawiasz. Twój wewnętrzny monolog może się czasami wydawać bezsensowny, ale prawda jest taka, że mówienie do siebie może ci pomóc nauczyć się i utrzymać pozytywną trajektorię przez całe życie. Dlatego też poniżej zebrano efektywne tematy rozmów z samym sobą, abyś następnym razem, kiedy będziesz ze sobą rozmawiał, wiedział dokładnie co powiedzieć.

 

6 tematów rozmów, które powinieneś ze sobą poruszyć


(Zdjęcie)

Rozmowa 1. O tym, co kochasz

Jeśli chodzi o życiowe marzenia i pracę, bycie letnim nie jest dobre, gorącym też nie. Bycie rozgrzanym do białości i żarliwym to jedyny sposób, aby pracować i żyć. Inwestuj swoje myśli i czas w rzeczy, które kochasz. Nie czekaj bezczynnie za długo, aby zaangażować się w coś, co cię poruszy. Uświadom sobie, jak ważne jest, aby być entuzjastycznym w życiu. Jeśli się czymś interesujesz bez względu na to, co to jest, zgłębiaj to. Wstań i zrób to. Obejmij to, przytul, kochaj, i przede wszystkim pozwól swojej pasji płynąć swobodnie. Najważniejszą decyzją, jaką kiedykolwiek podejmiesz, jest to, co zrobisz z ograniczonym czasem, który ci dano. Zanim się obejrzysz, będziesz pytał: „Kiedy ten czas tak przeleciał?” Więc nie marnuj swoich myśli i czasu i pozwól się przyciągnąć temu co kochasz – w ten sposób się nie zgubisz. Żyj swoim życiem tak, abyś, kiedy się zestarzejesz, nie musiał pozwalać osobie, którą się stałeś, fantazjować o osobie, którą mogłeś być.

Rozmowa 2. O twojej własnej wewnętrznej prawdzie.

Czemu martwić się o to, co inni o tobie myślą? Czy powinieneś bardziej ufać ich opiniom niż swojej własnej? Szczerze powiedziawszy to jak widzą cię inni wcale nie jest tak ważne, jak to, jak ty widzisz siebie. Bycie szczęśliwym, oznacza życie będąc pewnym siebie w swojej własnej skórze – bycie wiernym temu, co istnieje w twoim wnętrzu. To, co robisz będąc sobą, to urzeczywistnianie tego i bycie naprawdę odważnym. Jeśli będziesz wierny SOBIE, niektórzy ludzie mogą cię za to odtrącić. Zapomnij o nich. Zamiast udawać kogoś innego i narażać się na ból i dezorientację spowodowane chęcią bycia kimś, kim nie jesteś, stań twardo, nawet jeśli ryzykujesz bycie wyśmianym. Jeśli dobrze czujesz się w swojej skórze, nie wszyscy na tym świecie będą cię lubić i to jest całkowicie w porządku. Mógłbyś być najdojrzalszym, najsoczystszym jabłkiem na świecie, a i tak znajdzie się gdzieś parę osób, które nienawidzą jabłek.

Zobacz także:

Rozmowa 3. O tym, co jesteś w stanie poświęcić dla osiągnięcia swoich celów.

Wyznaczając cele, musisz być dokładny. Jeśli rozmawiając ze sobą, łapiesz się na tym, że chcesz wszystkiego, oznacza to, że jesteś zdradziecko  bliski nieosiągnięcianiczego. Znaczy to, że unikasz wysiłku niezbędnego, aby osiągnąć cokolwiek. Zazwyczaj nie trudno zdecydować o tym jak chcielibyśmy, aby nasze życie wyglądało w ciągu najbliższego roku. Trudno zrozumieć co możemy odpuścić, aby być w stanie zrobić rzeczy koniecznie do osiągnięcia naszego celu. Potrzeba do tego poważnego zaangażowania i wymaga to chwilowego dyskomfortu. Jeśli chcesz się znaleźć wyżej, musisz znieść lęk wysokości – strach przed upadkiem. I musisz chcieć walczyć z głosem pustki poniżej, który kusi i nęci, abyś uwierzył, że nie masz wystarczająco siły, aby wspiąć się wyżej.

Rozmowa 4. O małych zwycięstwach każdego dnia.

Czasami ludzki umysł działa w tajemniczy sposób, jeśli chodzi o osiągnięcia i szczęście. Marzymy o czymś i czekamy na to,  i czujemy jakby osiągnięcie tego zabierało wieki. Potem udaje nam się i następuje koniec, a wszystko, czego naprawdę chcemy to zwinąć się w kłębek w tej chwili, zanim wszystko znowu się zmieni. Chociaż nie ma nic złego w cieszeniu się spełnionym marzeniem, musisz zdać sobie sprawę, że to tylko jedna, krótka chwila w twoim życiu. Jak każda inna chwila, ten moment zwycięstwa także ucieka. Życiowego szczęścia nie można znaleźć w jednej, szczególnej chwili, znajduje się ono we wszystkich momentach i wspomnieniach prowadzących do naszego nieuniknionego zachodu słońca – wszystkie małe zwycięstwa każdego dnia, które znajdują się pomiędzy dużymi wydarzeniami. W końcu zdasz sobie sprawę, że twoją największą aspiracją powinien być cel – punkt na horyzoncie, w którego stronę  kroczysz. Możesz do niego nigdy nie dotrzeć, ale zawsze po każdym małym kroku możesz na niego spoglądać i dostrzegać piękno tego, gdzie ów krok cię doprowadził.

Rozmowa 5. O tym, jak pomagać innym.

Namów się dzisiaj do pomocy innym. Nie ma lepszego ćwiczenia dla twojego serca i umysłu niż wyciągnięcie ręki i pomoc innym. Szczęście i życiowy sukces nie są wynikiem egoizmu, ale bezinteresowności. Wszystko, co robisz, wraca do ciebie. Najlepszym sposobem, aby poczuć się żywym, jest wstanie i zrobienie czegoś pozytywnego dla kogoś innego. Nie czekaj bezczynnie, aż dobre rzeczy zaczną się dziać na świecie. Jeśli wyjdziesz i zrobisz kilka dobrych rzeczy, wypełnisz świat szczęściem, a przy okazji uśmiech zagości i na twojej twarzy. Witaj ludzi z pozytywną energią. Zachęcaj ich. Komplementuj. Wyciągnij do nich pomocną dłoń. Zauważ ich postępy, dodawaj im otuchy i spraw, aby się uśmiechali. Miłość i życzliwość są zaraźliwe. Im więcej szczęścia i sukcesu pomagasz osiągnąć innym, tym więcej szczęścia i sukcesu znajdziesz w każdym, pojedynczym dniu swojego życia.

Rozmowa 6. O natychmiastowej prawdziwości twojego własnego szczęścia.

Właśnie teraz masz więcej, niż trzeba, aby być szczęśliwym.

Właśnie teraz możesz znaleźć coś małego, co możesz świętować.

Właśnie teraz masz wybór.

Nie popełniaj błędu czekania, aż pojawi się ktoś, lub coś, co cię uszczęśliwi. Prawdziwe szczęście pochodzi z zewnątrz, kiedy nie pozwolisz innej osobie lub wydarzeniu kontrolować swoich emocji, i kiedy zdecydujesz się skupić na tym co masz, nie na tym, czego nie masz. Jednym z największych sekretów szczęścia jest zwracanie większej uwagi na początki niż na zakończenia. Wiele osób mówi, że chcą nowego życia, ale kiedy takie dostają, każdy nowy dzień traktują jak oczywistość. Nie rób tego. Nie czekaj, aż twoje życie prawie się skończy, aby uświadomić sobie, jak fantastyczne było. Fantastyczne życie zaczyna się właśnie teraz, kiedy przestajesz chcieć lepszego.

Wykrzycz głośno: „Życie jest dobre!”

Oddaję ci głos…

O czym ostatnio ze sobą rozmawiałeś? Była to pozytywna czy negatywna rozmowa? Jakich pozytywnych argumentów użyłeś w rozmowie ze sobą, aby się zmotywować? Jakimi argumentami się demotywujesz? Podziel się z nami swoimi myślami, zostawiając komentarz.

[via]

3 KOMENTARZE

  1. Chodzi raczej o to, że według autora nie można być w pełni szczęśliwym (a na pewno nie prawdziwie) jako zupełny samotnik, pustelnik – w ogóle nasze myśli powinny ,,budować” poczucie szczęścia, bazując na tym co już mamy, a nie oszukiwać siebie powtarzając ,,wszystko jest w porządku” jako myśl przewodnią, imperatyw.