TED Quotes – 31 najwyżej ocenionych cytatów z konferencji TED

0
2305

Na corocznych konferencjach TED, które odbywają się w USA i innych krajach, występują z reguły wyjątkowi mówcy. Poruszają tak istotne tematy jak biznes, przywództwo, kreatywność, sens życia, szczęście. Prawie każde z wystąpień ma co najmniej kilkaset tysięcy odsłon, a nawet te mniej udane wystąpienia zawierają jakąś perełkę. TED Quotes, które jest podprojektem TED, to biblioteka z najlepszymi cytatami TED. Poniżej znajdują się najwyżej ocenione przez widzów TED.

1. Jeśli nie jesteś przygotowany na pomyłkę, nigdy nie będziesz w stanie wymyślić nic oryginalnego. (Ken Robinson twierdzi, że szkoły zabijają kreatywność)

2. Receptą na szczęście są niskie oczekiwania. (Barry Schwartz o paradoksie wyboru)

3. Jeśli zatrudnisz ludzi tylko dlatego, że mogą wykonać pracę, będą pracować dla twoich pieniędzy, jeśli jednak zatrudnisz ludzi, którzy wierzą w to, w co ty wierzysz, to będą oni pracować dla ciebie z całym swoim poświęceniem. (Simon Sinek: Jak wielcy przywódcy inspirują do działania)

TED Quotes - 31 najwyżej ocenionych cytatów z konferencji TED

(Foto: tom.tziros)

4. Brak jest jakiejkolwiek współzależności pomiędzy krasomówstwem, a posiadaniem najlepszych pomysłów. (Susan Cain: Potęga introwertyków)

5. Złość jest jak benzyna. Jeżeli rozpryskujesz ją dookoła i ktoś podnosi zapałkę, będzie pożoga. Jeżeli zdołamy napędzać złością silnik, pociągnie nas do przodu (Scilla Elworthy: Fighting with non-violence)

6. Tysiące ludzi w naszym społeczeństwie wiodą życie w niemej rozpaczy, spędzając długie, męczące godziny w pracy, której nie znoszą, by móc kupić rzeczy, których nie potrzebują, żeby zrobić wrażenie na ludziach, których nie lubią. (Nigel Marsh: By równowaga między życiem a pracą pracowała w naszym życiu)

7. Przygotowanie się do śmierci jest jedną z najbardziej inspirujących rzeczy, które możemy zrobić. Myślenie o śmierci wprowadza do naszego życia jasność. (Candy Chang: Before I die I want to…)

8. Studiując tylko przeciętność, pozostaniemy zaledwie przeciętni. (Shawn Achor: Szczęśliwy sekret efektywniejszej pracy)

9. Zbadajcie, co sprawia wam ból, i odrzućcie myśl o sprawieniu tego bólu komukolwiek innemu, niezależnie od okoliczności. (Karen Armstrong: Wskrześmy Złotą Zasadę)

10. Jedna opowieść rodzi stereotypy. A problem z nimi nie polega na tym, że są nieprawdziwe, ale na tym, że są niekompletne. Sprawiają, że jedna historia staje się jedyną. (Chimamanda Adichie: Niebezpieczeństwo jednej historii)

11. Wierzę, że jeśli kształcisz w pracownikach niechęć do ryzyka, całemu przedsiębiorstwu trudno będzie o sukces. (Morgan Spurlock: Najlepszy TED Talk, jaki kiedykolwiek sprzedano)

12. Nie czekajcie, aż zarobicie pierwszy milion żeby odmienić czyjeś życie. Jeśli macie coś do zaoferowania, dajcie teraz. (Mark Bezos: lekcja strażaka-ochotnika)

13. Studiowałam, spotykałam się z lekarzami, naukowcami, aby wreszcie przemawiać tutaj. I wreszcie jestem tutaj, aby powiedzieć wam, że sposobem na bardziej produktywne, inspirujące i wesołe życie – jest spanie. (Arianna Huffington: Jak odnieść sukces? Wyśpij się)

14. Okazuje się, że kształtuje nas nie tyle rzeczywistość, co pryzmat, przez który mózg ją postrzega. Zmieniając pryzmat, nie tylko zmieni się szczęście, ale również osiągnięcia edukacyjne i biznesowe. (Shawn Achor: Szczęśliwy sekret efektywniejszej pracy)

15. Pierwszy zwolennik to tak naprawdę niedoceniona forma przywództwa. Tylko nieliczni potrafią się wyłamać. Pierwszy zwolennik przekształca osobę niespełna rozumu w przywódcę. (Derek Sivers: Jak powstaje ruch społeczny)

16. Miasto jest największą galerią jaką można sobie wyobrazić. Nie mogłem wydać albumu ze zdjęciami, pokazać go w galerii, i dać im zadecydować, czy moje prace są na tyle ładne, by pokazać je ludziom. Mogłem bezpośrednio skierować się do publiki na ulicach. (JR, Laureat TED Prize: Sztuka może zmienić świat na lepsze)

17. Nie ma czegoś takiego, jak tępy użytkownik. Istnieją tylko beznadziejne produkty (Timothy Prestero: Design for people, not awards)

18. Design to kształtujący się nastrój, który odpowiada na zupełnie nowe pytanie: Co mamy zrobić teraz, w obliczu chaosu spowodowanego przez to, co stworzyliśmy? (John Hockenberry: We are all designers)

19. Musimy spędzać mniej czasu na uniwersytetach, które wypychają głowy studentów różnymi wykładanymi materiałami. Zamiast tego prowokując ich kreatywność… zwyczajnie z nimi rozmawiając. (Daphne Koller: What we’re learning from online education)

20. Równolatkowie mogą być najlepszymi nauczycielami, ponieważ są tymi, co pamiętają ten stan, gdy czegoś nie pamiętasz (Peter Norvig: The 100,000-student classroom)

21. Jesteśmy tutaj dla wiedzy. Nasz wróg to bezmyślność. To właśnie jest filozofia. (Damon Horowitz: Filozofia w więzieniu)

22. Czym jest ta wielka różnica między ludzkim szczęściem a smutkiem? 37 cholernych drgań. (Michael Tilson Thomas: Muzyka i emocje na przestrzeni wieków)

23. Radość [dyrygenta] nie bierze się z opowiedzenia własnej historii i podzielenia się swoją radością z powodu muzyki. Radość ta wynika z umożliwienia historiom innych ludzi, aby były słyszane w tym samym momencie. (Itay Talgam: Przewodź jak wielcy dyrygenci)

24. Sposób wydania pieniędzy na innych nie jest bynajmniej tak istotny jak sam fakt wydania na kogoś innego. (Michael Norton: Jak kupić szczęście)

25. Nie warto wtapiać się w otoczenie. Spędziłam całe życie na próbach bycia sobą a jednocześnie dopasowaną do innych. Po prostu bądź sobą. Jeśli otoczysz się właściwymi ludźmi nie tylko to zrozumieją, ale także docenią. (Jessi Arrington: Noszenie używanych ubrań)

26. A teraz jako Dr Miłość wypiszę wam receptę: osiem uścisków dziennie. Ludzie wytwarzający więcej oksytocyny są szczęśliwsi. (Paul Zak: Zaufanie, moralność… i oksytocyna)

27. Uśmiechając się nie tylko wyglądamy milej i uprzejmiej, ale również bardziej kompetentnie. (Ron Gutman: Ukryta siła uśmiechu)

28. Uczucie, że nikt nas nie słucha sprawia, że chcemy spędzać czas z maszynami, które zdają się interesować nami. (Sherry Turkle: Połączeni lecz samotni)

29. Cokolwiek się wydarzy, niezależnie czy to będzie zwycięstwo czy porażka, ludzie o wysokich oczekiwaniach zawsze czują się lepiej, ponieważ to, jak się czujemy, gdy nas wyrolowali albo ogłosili pracownikiem miesiąca, zależy od tego, jak interpretujemy te wydarzenia. (Tali Sharot: The optimism bias)

30. Naukowcy wiedzą teraz, że uraz nie skazuje nas na cierpienie w nieskończoność. Możemy potraktować uraz jako punkt odbicia, który wyzwoli w nas najlepsze cechy i pozwoli prowadzić szczęśliwsze życie. (Jane McGonigal: Gra, która przedłuży Wasze życie o 10 lat)

31. Wrażliwość nie jest tożsama z słabością. Wyzwala innowację, kreatywność oraz zmianę. (Brené Brown: Listening to shame)

*TED (Technology Entertainment Design; Technologie, Rozrywka, Design) to coroczna konferencja, która odbywa się w USA i innych krajach.