Stała Wadswortha i Snipreel, czyli jak oszczędzać czas korzystając z YouTube

0
837
Snipreel - YouTube in under 60 seconds

Wadsworth, jeden z użytkowników serwisu Reddit, zauważył, że po włączeniu DOWOLNEGO filmu na YouTube możemy go przewinąć o 30% do przodu. Przechodzimy w ten sposób do „meritum”, pomijając nieistnotne szczegóły zawarte we wstępie.
Co więcej, stała Wadswortha wydaje się najwyraźniej mieć zastosowanie w wielu innych przypadkach (np. podczas czytania wielu artykułów albo komentarzy).

Możecie skorzystać ze ściągi dla użytkowników YouTube i po włączeniu wideo nacisnąć 3 na klawiaturze. Łatwiej jednak będzie przeciągnąć tę skryptozakładkę na pasek zakładek w przeglądarce: stała Wadswortha

Co więcej, YouTube dostrzegło popularność Wadswortha i teraz pozwala na błyskawiczne pominięcie pierwszych 30% każdego filmu. Wystarczy dodać na końcu adresu filmu parametr &wadsworth=1

Niedawno został uruchomiony specjalny serwis, który idzie o krok dalej i pozwala na modyfikowanie według naszego uznania dowolnego wideo na YouTube.

Snipreel - YouTube in under 60 seconds

Snipreel pozwala na dzielenie się ze znajomymi najlepszymi treściami na YouTube. Spotka się również z uznaniem internautów korzystających z mobilnego internetu.

Wklejamy adres interesującego nas wideo do paska adresu w serwisie Snipreel, a następnie wybieramy fragmenty do wycięcia (łączna długość może wynosić do 60 sekund). Możemy następnie dzielić się tymi fragmentami ze znajomymi z serwisów społecznościowych.

Nie każdy potrafi być tak lakoniczny, jak Warhawk Matt Scott w motywującej reklamie Nike, dlatego korzystając ze stałej Wadswortha oraz serwisu Snipreel uchronisz swój mózg przed niepotrzebnymi śmieciami wideo.

Stała Wadswortha i Snipreel, czyli jak oszczędzać czas korzystając z YouTube

Opcja alternatywna: przeciągnijcie na pasek adresu skryptozakładkę Snipreel i kliknijcie ją po włączeniu jakiegoś wideo.

→ Utwórz SnipReel

Mimo że oficjalnie Snipreel.com nie jest jeszcze uruchomiony, Lifehacker dostał zmodyfikowany adres, dzięki któremu można wypróbować ciekawe funkcje już dziś: wypróbuj Snipreel.

Czy wiesz, że jesteśmy obecni również na YouTube? Obserwuj kanał Lifehackera, a już wkrótce będziesz mieć dostęp nie tylko do najlepszych artykułów, ale i materiałów wideo dla prawdziwych lifehackerów.

Jeżeli zaś trafiłeś (-aś) na nasz serwis przypadkiem, polecamy zapisanie się na newsletter, kanał RSS oraz dołączenie do elitarnego fanpage’a Lifehackera na Facebooku.