Sprawne zarządzanie newsletterami

0
2547
Serwis NewsletterStash pozwala nam na sprawnie zarządzanie newsletterami

Większość serwisów tematycznych stosunkowo często zasypuje nas swoimi newsletterami, promując swoje publikacje i treści w nich zawarte. Część z nich warto subskrybować, bo artykuły w nich zawarte są naprawdę ciekawe, ale jest też spora grupa serwisów, na które szkoda swojego czasu. Co zatem zrobić, by oddzielić jedne od drugich? Rozwiązanie przynosi nam serwis NewsletterStash.

Serwis NewsletterStash pozwala nam na sprawnie zarządzanie newsletterami, a także spersonalizowanie swoich subskrypcji, dopasowując je do naszych indywidualnych potrzeb. Zawiera on tylko starannie wyselekcjonowane treści, które dodatkowo są posegregowane według rozmaitych kryteriów, przez co możemy opracować najbardziej odpowiadający nam algorytm otrzymywania newsletterów.

Przede wszystkim możemy segregować newslettery pod względem tematyki, którą poruszają. Mamy do wyboru 30 różnych kategorii, od sztuki, książek i mody, przed finanse, marketing aż po filozofię, psychologię i rozwój osobisty. W każdej z nich znajduje się lista tematycznych newsletterów z krótkim opisem, co zawierają oraz kilkoma opcjami do wyboru. Możemy przejrzeć archiwum danego newslettera, zasubskrybować go albo też poprosić o informację na próbę, żeby przekonać się, czy odpowiada naszym potrzebom.

Możemy również dokonać segregacji po częstotliwości wysyłania newsletterów, zaczynając od takich wysyłanych codziennie, w każdy weekend, dwa razy w miesiącu i tak dalej, kończąc na tych, które są wysyłane nieregularnie. Kolejną metodą selekcjonowania są typy newsletterów, zależnie od tego, czy dotyczą pojedynczych tematów, zbiorczych podsumowań danej dziedziny, a nawet z osobistych blogów i witryn.

Z każdej kategorii możemy najpierw zamówić tylko próbkę i dopiero wtedy ocenić na ile będzie to przydatne. Serwis gwarantuje nam, że w każdej chwili będziemy mogli zrezygnować z subskrypcji i zaoszczędzić sobie zbędnego spamowania. Przy tym spory wybór newsletterów i szeroki wachlarz ustawień pozwala nam na częste modyfikacje i dopasowywanie subskrypcji do swoich potrzeb. Dla ludzi ceniących sprawne zarządzanie treścią jest to znakomita metoda selekcji materiałów, które nas interesują.

O XXI wieku mówi się, że jest okresem nadmiaru informacji, serwisy takie jak NewsletterStash pomagają nam ten cały medialny szum jakoś ogarnąć.

(Zdjęcie: Dennis Skley/flickr.com)