Sposoby na małe mieszkanie – zobacz, jak zaaranżować nieduże przestrzenie, tak by zmieściło się wszystko!

Przekonaj się, że 25 metrów kwadratowych też może być w sam raz!

0
4783

O czym myślisz, gdy znajomy opowiada o swojej malutkiej kawalerce? Przed oczami na pewno pojawiają się między innymi klaustrofobiczne wizje, malutkie stoliki, kuchnia, która tak naprawdę nie zasługuje nawet na miano aneksu i absolutny brak przestrzeni na najpotrzebniejsze rzeczy. Albo – nie snujesz żadnych wyobrażeń, bo znajomy nigdy nie zaprosił Cię na parapetówkę, bo przecież nie miałby nawet gdzie przyjąć swoich gości.

Sprawdźcie sami jak prezentuje się projekt pomieszczenia hotelu Zoku Loft w Amsterdamie, który na pewno zmieni całkowicie Twoje wyobrażenie na temat dosłownie czterech katów do wynajęcia. Holendrzy znani są ze swojej dokładności w planowaniu mieszkań (ze względu na bardzo ograniczoną przestrzeń jaką mają do podziału), ale tutaj już przeszli samych siebie i bez dwóch zdań was zaskoczą.

Pierwsze co widzimy, to świetnie zaprojektowana część do przechowywania – na jednej ścianie poza aneksem sypialnianym i kuchennym, widzimy bardzo dużo półek i szafek, które pomieszczą wiele drobiazgów. Genialna jest także konstrukcja schodów, które w ciągu dnia nie będą zajmowały nam miejsca.

Dodatkowo – bardzo istotne jest dobranie kolorów. Nautralne odcienie sprawiają, że całość wydaje się być dużo większa. Dodatkowe kolorowe akcenty – takie jak chociażby poduszki, nie pozwalają jednak na przesadny minimalizm czy nudę. Ciemne fasady nadają tutaj sporo elegancji i wpuszczają delikatny powiew nowoczesności.

2

44To co z pewnością wyróżnia ten projekt, to zachowanie równowagi w funkcjonalności mieszkania – nie staje się malutkim pokoikiem z łóżkiem, ale wydziela też specjalne miejsce do towarzyskich spotkań i relaksu.

3Każdy centymetr mieszkania został wykorzystany w taki sposób, by zachować umiar pomiędzy użytecznością i pozostawieniem wolnej przestrzeni, dzięki której nie będziemy przytłoczeni ilością mebli.

645Świetnie udało się także rozłożenie „ukrytych” pomieszczeń – prostej łazienki, intymnej sypialni jak i nawet biurka do pracy, otoczonego przez szafy.7Ale absolutnym hitem jest także umieszczenie czegoś dla dużych dzieci :).

Małe mieszkanie nie musi być nudnym lokum, w którym będziecie musieli zapomnieć o zapraszaniu znajomych – ważny jest pomysł i odpowiednie zagospodarowanie całości.

Co myślicie o takich rozwiązaniach? Wymienilibyście swoje duże mieszkania na tak zaprojektowane gniazdko?