Sposób na fotografowanie w ostrym słońcu

1
1720
Sposób na fotografowanie w ostrym słońcu

Ostre światło słoneczne to zmora dla osób fotografujących. I to nie zawsze ze względu na ostre cienie, bo te można jakoś twórczo wykorzystać, lecz ze względu na wyświetlacz aparatu.

W ostrym słońcu podgląd zdjęcia po jego zrobieniu staje się prawie niemożliwy. Sprawa jest jeszcze gorsza, gdy nie mamy tradycyjnego wizjera i musimy fotografować, patrząc na wyświetlacz.

W takich chwilach z pomocą przychodzi czapka z daszkiem i zwykły t-shirt. Im większy, tym lepszy.

Wystarczy zawiązać t-shirt rękawami wokół czapki na głowie, aby stworzyć coś w rodzaju płachty fotograficznej znanej ze starych zdjęć i filmów, pod którą chowali się fotografowie.

Sposób na fotografowanie w ostrym słońcu - 1

Sposób na fotografowanie w ostrym słońcu - 2

Sposób na fotografowanie w ostrym słońcu - 3

Dzięki daszkowi zawiązana koszulka nie będzie nam spadała na oczy i ułatwi zarówno przeglądanie zdjęć, jak i fotografowanie w ten sposób.

Może to wyglądać nieco dziwnie, ale już nie raz ten sposób znacznie ułatwił mi fotografowanie.

Sposób na fotografowanie w ostrym słońcu - 4

Poprzedni artykułJak zacząć biegać metodą Gallowaya
Następny artykułCo robić, jeżeli zwykle otwieramy zbyt wiele kart w przeglądarce
Fotografuję i uczę innych, jak lepiej fotografować. Fotografia zawsze była i wciąż jest moją pasją. Wykonywałem zdjęcia na zlecenie takich firm, jak Coca Cola, Royal Collection, Pfizer, Bayer, Egmont i wiele innych. Oni mi zaufali. Zawodowo fotografowanie zaczynałem w Big Brotherze. Później pracowałem dla najważniejszych polskich agencji fotograficznych. W swoim dorobku mam okładkę w Polityce, rozkładówkę we Wprost i niezliczoną ilość innych publikacji w prasie i internecie. Mimo że fotografuję od ponad 21 lat, wciąż szukam nowych wyzwań i chętnie dzielę się swoją fotograficzną wiedzą.