Speed Reader – kurs szybkiego czytania dla użytkowników Androida

0
1239
Android Market - Speed Reader - program do nauki szybkiego czytania dla użytkowników OS Android

Czytamy codziennie dziesiątki różnych artykułów i wszystko wskazuje na to, że ilość informacji, która nas zalewa, będzie tylko się zwiększać.

Mamy 2 rozwiązania – wykorzystywanie porad nt. prawidłowego czytania (również w Internecie) i zmniejszenie tym samym strumienia informacji oraz opanowanie sztuki szybkiego czytania.

Speed Reader to nowy program do nauki szybkiego czytania przygotowany z myślą o użytkownikach systemu Android. 

Android Market - Speed Reader - program do nauki szybkiego czytania dla użytkowników OS Android

Jak działa aplikacja Speed Reader?

Dzięki metodzie Rapid Serial Visual Presentation, która polega na skróceniu czasu potrzebnego na przesuwanie wzroku po słowach, można zacząć czytać znacznie szybciej.

Spójrz na środek ekranu zatrzymując wzrok i ignorując słowa podpowiadane przez mózg. Należy po prostu skupić się na jednym prostym zadaniu.

Speed Reader - kurs szybkiego czytania dla użytkowników Androida

Ciekawostką jest to, że Speed Reader pomaga również chorym na dysleksję – oprócz układania słów w zadanej kolejności, pozwala wybierać kolory, tempo oraz ilość wyświetlanych naraz słów.

Aplikacja Speed Reader konwertuje pliki .pdf oraz .epub do formatu .txt. Te ostatnie są zapisywane w pamięci zewnętrznej.

Poza formatami .txt, .pdf, .epub wspierane są pliki .html oraz .xml. W praktyce to oznacza, że możemy wykorzystywać zapisane wcześniej strony WWW.

Program do nauki szybkiego czytania jest całkowicie darmowy:

Pobierz Speed Reader z Android Market.