SkyDesktop – dostęp do biurka z dowolnego miejsca na ziemi

1
682

Gdy w latach 90. pojawiły się pierwsze telefony komórkowe, zakochaliśmy się w wygodzie i mobilności. Popatrzcie teraz na urządzenie, na którym czytacie ten post. Jeżeli nie mieści się w kieszeni, ciężko jest mówić o mobilności oraz stałym dostępie do swoich plików. A takie sytuacje jak zapomniana na pulpicie prezentacja zdarzają się nagminnie. Wszystko przenosi się do „chmury”, więc dlaczego nie zastanowić się, jak można przenieść tam całe swoje wirtualne miejsce pracy?
Pokażemy Wam, jak uzyskać dostęp do swojego pulpitu, niezależnie od tego, gdzie teraz się znajdujemy.

SkyDesktop - dostęp do biurka z dowolnego miejsca na ziemi

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że na naszym komputerze znajdują się wszystkie potrzebne nam programy i pliki. SkyDesktop działa inaczej – to taki pulpit w przeglądarce.

Otwieramy przeglądarkę i logujemy się do programu, wpisując adres http://TWOJA_NAZWA.skydesktop.com. Widzimy własny pulpit, a do tego pobrane lub zakupione programy.

W SkyAppMarket mamy cały szereg narzędzi do produktywnej pracy: kalendarz, książka adresowa, lista zadań, aplikacje do do rozmów konferencyjnych, klient poczty, a nawet komunikator.

Głównym założeniem aplikacji webowej SkyDesktop, poza dostępem z dowolnego miejsca na ziemi, jest bezpieczna praca ze swoimi plikami z dowolnego miejsca na ziemi. Poza wygodą SkyDesktop kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo – nie ma potrzeby ręcznego tworzenia kopii zapasowych plików, dane są dostępne przez 99% czasu, nie ma obaw, że wraz z awarią stracimy wszystkie rezultaty swojej pracy (jak to ma miejsce w przypadku awarii zwykłego komputera).

Na koniec należy oczywiście wspomnieć o tym, że aplikacja SkyDesktop jest darmowa – płacimy wyłącznie za dostęp do niektórych programów. Każdy z nich zresztą można za darmo wypróbować.

Czy macie opory przed przeniesieniem swojego pulpitu do Internetu? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.