Skracanie linków: co wybrać zamiast Goo.gl?

1
2448
Jaki program wybrać, by skracanie linków nie było skomplikowane?
Niektóre programy są równie skutecznie w skracaniu adresów URL, jak Goo.gl.

 

Skracanie linków to czynność, którą można wykonywać za pomocą innych narzędzi niż Goo.gl

Publikowanie adresu URL w sieci może sprawiać problem, gdy link jest zbyt długi. W Internecie znajdziesz mnóstwo narzędzi do skracania adresów, które zdecydowanie zaoszczędzą Twój czas. Niektóre linki są skomplikowane i trudne do śledzenia, dlatego możesz skutecznie je skracać, jak również korzystać z dodatkowych możliwości oferowanych przez profesjonalne programy. Obecnie nie można korzystać z bardzo popularnego niegdyś projektu Goo.gl, gdyż nie ma go już na rynku. Mamy więc okazję, by zapoznać się z podobnymi aplikacjami.

RIP Goo.gl – jaki nowy skracacz linków wybrać?

Zobaczmy, co możemy wybrać zamiast Goo.gl.

Skracanie linków to większy komfort dla odbiorców, pewność, że adres URL nie wyląduje w spamie, a nawet zwiększona liczba kliknięć na witrynie. Goo.gl był jednym z najczęściej używanych programów, służących do skracania linków, zwłaszcza wśród użytkowników Twittera. Pozwalał dokładnie kontrolować, kiedy poszczególne adresy zostały skrócone, a nawet ilość kliknięć. Aby wybrać usługę najlepiej dopasowaną do Twoich indywidualnych potrzeb, zapoznaj się ze specyfiką poniższych narzędzi.

Oto lista 6 rozwiązań, które mogą okazać się pomocne przy skracaniu linków:

1. Bitly to dość często wybierana usługa oferująca skracanie linków

Nie bez powodu! Posiada ona funkcje zapisywania i udostępniania wybranych linków za pośrednictwem mediów społecznościowych, jak i wielu innych środków komunikacji internetowej. Za pomocą takich metod jak Bitly, można dużo szybciej przekształcić długie adresy w ich krótsze formy. Program pobiera wiele adresów internetowych i skraca je, wprowadzając zmiany w liczbie liter. Jest to konieczne, ponieważ niektóre kanały mediów społecznościowych, takich jak na przykład Twitter, mają ograniczoną ilość znaków. Niezaprzeczalną zaletą Bitly jest możliwość śledzenia, analiza poszczególnych linków, mierzenie skuteczności kampanii prowadzonej w danym miejscu, monitorowanie efektywności czy optymalizowanie wszelkich działań marketingowych. Usługa ta dostarcza wiele informacji, pozwalających na identyfikację najnowszych trendów i historie, które przyciągają czytelników w czasie rzeczywistym. Z tą aplikacją surfowanie i obecność w sieci staną się łatwiejsze.

2. TinyURL jako sposób na skracanie linków

Usługa internetowa udostępniająca krótkie nazwy zastępcze do przekierowywania długich adresów URL. Na głównej stronie serwisu widzimy formularz, służący do przesyłania rozwlekłego adresu URL w celu jego skrócenia. Dla każdego wprowadzonego linka serwer dodaje nową nazwę ze swojej bazy danych i zwraca przekształcony adres witryny. Program nie wymaga rejestracji i pozwala użytkownikom dostosowywać słowa kluczowe. Nie musisz też płacić za taką usługę. Jedyną wadą tego programu jest brak specjalnych ustawień. Możesz natomiast dodać TinyURL do paska narzędzi przeglądarki i utworzyć link do witryny, na której się znajdujesz.

3. Ow.ly to usługa umożliwiająca skracanie linków

Wprawdzie jest to bezpłatny program, jednak, aby móc go używać, musisz utworzyć konto Hootsuite. Istnieją dwa sposoby skracania adresów URL. Możesz zachować anonimowość i użyć uwierzytelniania captcha, aby stworzyć dowolną liczbę skróconych linków, albo zalogować się za pośrednictwem Twittera i kliknąć przycisk ‘Utwórz’.
Dzięki takiemu rozwiązaniu natychmiast udostępnisz tweety stron internetowych. Skoro Twitter zawiera i tak już sporo znaków, posiadanie krótkiego adresu URL pozwoli Ci na upublicznienie obszerniejszych tekstów. Za pośrednictwem Ow.ly prześlesz pliki w celu ich dystrybucji. W taki oto sposób przekazujesz dokumenty, prezentacje multimedialne czy wiele innych plików, które można później komentować, oceniać czy udostępniać dalej.

4. Rebrandly, program do skracania linków

Usługa ułatwiająca tworzenie niestandardowej nazwy Twojej domeny, na zasadzie skrócenia adresu URL. Zarejestruj nazwę bezpośrednio w Rebrandly, by zredukować wszystkie linki w zaledwie parę chwil. Bardzo często tego typu platformę stosują deweloperzy. Jest to świetne narzędzie, gdy zamierzasz udostępniać linki reklamujące Twoją markę. Do pozostałych opcji oferowanych przez Rebrandly należą: używanie wielu dedykowanych domen, analityka, retargeting na linkach, edytowanie docelowego adresu URL, SSL, czy też konstruktor UTM. Większość zaawansowanych funkcji lub tworzenie linków na dużą skalę to płatna usługa.

5. Bl.ink to idealne narzędzie zwłaszcza dla małych firm.

W tym programie nie tylko przekształcasz długie adresy URL w ich skrócone wersje, ale także śledzisz ruch na swojej stronie. Na pulpicie nawigacyjnym możesz sprawdzać trendy dotyczące łączy, jak i ogólne statystyki w zależności od urządzenia, którym się posługujesz, lokalizacji czy osób polecających Twoje przedsiębiorstwo. Bl.ink pozwoli Ci sprawdzić ilość kliknięć o określonej porze dnia. Dodawane do skróconych linków tagi, umożliwiają przeglądanie ruchu w bardziej niestandardowy sposób.

Program oferuje 4 warianty płatnych usług, począwszy od około 45 PLN na miesiąc wzwyż, co daje małym firmom możliwość wybrania różnych opcji, w zależności od liczby linków, które przedsiębiorcy zamierzają wygenerować i śledzić. Ci, którzy zdecydują się na założenie darmowego konta, wytworzą 1000 linków i sprawdzą do 1000 kliknięć na jednym adresie URL. Bezpłatna usługa zakłada łączenie z tylko jedną domeną, w celu tworzenia markowych linków. Program obsługuje aplikacja Zapier, co daje możliwość łączenia z innymi narzędziami, których potrzebujesz w swojej pracy, aby automatycznie generować i kontrolować linki.

6. T2M URL Shortener, jako alternatywa dla Goo.gl

Jest to bardzo przydatny program do jednoczesnego tworzenia krótkich linków i kodów QR. W tym przypadku można wyświetlić pulpit działania oraz statystyki, odnoszące się do śledzenia ruchu na stronie. Aplikacja wyposażona jest w dwa pulpity nawigacyjne, jeden dla lokalizacji, drugi dla urządzenia i samej platformy. Narzędzie to jest dobrze zaprojektowane i łatwe w użyciu. Po włączeniu adresu URL, program błyskawicznie wygeneruje kod QR. Program wyposażony jest w jeszcze jedną przydatną funkcję, która nakieruje na określone lokalizacje, po to, aby Twoje adresy zaczęły działać. Zarówno ustawienia, jak i interfejs są dość przystępnie zorganizowane.

1 KOMENTARZ