Skąd można legalnie pobrać książki?

0
5487
Skąd można legalnie pobrać książki

Jesteśmy współcześnie na etapie, gdzie ceny książek spadają w dół. Jeszcze kilka lat temu trudno było kupić książkę w dobrej cenie, dlatego w głównej mierze korzystano się z bibliotek.

Obecnie ceny książek osiągają zadowalający dla czytelników poziom, do tego dochodzą także bardzo dobre ceny e-booków. Ogromna liczba osób decyduje się również na pobranie książek z Internetu – zwłaszcza jeżeli można zrobić to legalnie i za darmo.

W sieci można znaleźć wiele darmowych lektur oraz klasyków. Dużą rolę odgrywa tutaj Fundacja Nowoczesna Polska. Dzięki fundacji powstał ogromny zbiór lektur szkolnych oraz utworów na licencji Creative Commons, które znaleźć można też w postaci e-booków na stronie WolneLektury.pl, a także zyskujących na popularności audiobooków, na CzytamySluchajac.pl.
Na wymienionych stronach można znaleźć książki w każdej możliwej postaci – począwszy od formatu .PDF aż do .MOBI.

 

FantastykaPolska.pl to strona, na której użytkownicy bez konieczności rejestrowania się oraz bez zobowiązań mają możliwość korzystania z kilkuset pozycji książkowych. Znajdują się tutaj nie tylko książki ale także opowiadania pisarzy tego gatunku. Można znaleźć książki autorów takich jak np. Zimniak Andrzej czy też Dębski Rafał.

 

Poczęstuj się fantastyką to kolejna strona, na której można znaleźć bogate zasoby książek. Oferuje swoim użytkownikom kilkaset pozycji książkowych. Strona zdecydowanie godna uwagi i poświecenia jej dłuższej chwili.

 

RW2010 – znajdziemy tu pokaźne zasoby plików PDF czy też eBook. Zupełnie za darmo można pobrać tytuły z gatunku biznesowego, informatycznego, poezji, komiksów i wielu, wielu innych.

 

Jeżeli interesują nas e-booki w języku angielskim, to najlepsze będą publikacje z Amazona. Co ciekawe nie trzeba przeszukiwać całej strony ponieważ najciekawsze tytuły umieszcza serwis Hundred Zeros, z kolei klasyki wyłapywane są przez Project Gutenberg.

 

Możemy także skorzystać z bezpłatnych wypożyczalni online, które są wirtualnymi bibliotekami. Do najpopularniejszych należą Open Library (po angielsku), Czas czytania oraz IBUK.PL.  Większość pozycji jest darmowa, pozostałe można wypożyczyć na niewielką kwotę.

 

Znacie jeszcze jakieś serwisy, które pozwalają na legalne pobranie lub wypożyczenie książki? Podzielcie się z nami w komentarzu!

 

Zdjęcie:.christoph.G./Flickr

Zobacz również:
Kreatywna stacja dokująca – podładuj iPad, iPhone itd. od zwykłej książki
Modernistyczne kompendium gotowania – parę stron z książki za 451$
10 cytatów znanych postaci historycznych o telewizji, które trzeba przeczytać
Testujemy czytnik PocketBook Aqua
Dlaczego każdemu potrzebna jest w życiu myśl przewodnia