Serwis społecznościowy Google+: jak wygląda nowy rywal Facebooka?

6
894

Google uruchomiło wczoraj własną serwis społecznościowy – Google+. Przedstawiamy Wam w pigułce główne elementy tego serwisu – oceńcie, czy nowy produkt oferuje coś więcej niż Facebook i czy warto rozpocząć z nim przygodę.

Zacznijmy od modułu „Strumień” („The streem”) – jak sama nazwa wskazuje, strumienia wiadomości, który jest odpowiednikiem znanej z Facebooka zakładki „Aktualności”. Oprócz niej wyświetlany jest moduł „Iskry” („Sparks”) – to też strumień aktualizacji, jednak z uwzględnieniem wyszukań w Google, popularności w samym Google+ oraz popularności przycisków +1.

„Kręgi” („Circles”) to mini-społeczności, w ramach których funkcjonujemy – rodzina, szkoła, praca, przyjaciele, „weekendowi” koledzy i koleżanki. Podobnie jak w życiu „offline”, kręgi w Google+ mogą istnieć równolegle i np. szef wcale nie musi wiedzieć z kim umawiasz się na randkę, a chłopak – że zapisałaś się do grona odchudzających się kobiet.

Funkcja „Hangouts” albo grupowe spotkania wideo daje możliwość uciąć pogawędkę ze znajomymi. Google pozytywnie zaskakuje – podczas gdy czat na Gadu-Gadu albo rozmowa wideo w Skype mogą oderwać kogoś od obowiązków, „Hangouts” zakłada dołączenie do osoby, która wręcz szuka chętnego do rozmowy.

Dzięki modułowi „Huddle” poczatujemy ze znajomymi z określonego kręgu („Circle” – przyzwyczajajcie się powoli ;)  ).

Użytkownicy urządzeń przenośnych mogą podawać swoją lokalizację, dzięki czemu dzwoniąc do mamy po wyłądowaniu na Okęciu od razu usłyszysz pytanie o to, jak doleciałeś.

Możesz zresztą od razu jej przesłać swoje zdjęcie i pokazać, że wróciłeś w jednym kawałku – Google zadbało o maksymalnie łatwe przesyłanie plików do albumu przechowywanego w Internecie. Użytkownicy Androida już mogą pobrać aplikację.

Podobnie jak w przypadku  serwisu Google Music, należy zamówić zaproszenie. Czekamy na zaproszenie od Google+, tymczasem zwracamy Waszą uwagę na to, że poza przyciskami „Share” i „Like” możecie wypróbować znajdującą się w górnym lewym rogu „+1-kę”.

Dzięki niej do Waszych „Sparks” będą wkrótce trafiały tylko najlepsze treści ;)

6 KOMENTARZE