Serwis 21habit: wypracuj dobry nawyk w 21 dni

5
1258
Serwis 21habit wypracuj dobry nawyk w 21 dni

Jak wiadomo, nie ma nieosiągalnych celów. Przeszkadza nam wysoki współczynnik lenistwa, brak smykałki oraz cała litania wymówek.

Psychologowie twierdzą, że człowiek potrzebuje 21 dni na wyrobienie pożądanego nawyku i coś jest na rzeczy.
Macie przecież przykład Nicka Crockera, który pokazał jak w 21 dni nauczyć się regularnego używania nici dentystycznej.
Czyli dla chcącego nic trudnego, a zamiast używania nici może być dowolny skromny nawyk, który chcemy w sobie wypracować.

Popatrzmy, co przeważnie zaczynamy robić, by wdrożyć określone postanowienie: publikujemy je na Twitterze/Google+, względnie opowiadamy przyjaciołom na Facebooku, dzielimy się nim ze swoimi znajomymi albo po prostu przyrzekamy sobie.
Że zaczniemy biegać, przestaniemy wydawać tyle pieniędzy na kosmetyki/piwo/papierosy, zaczniemy wstawać o 5 rano.

Serwis 21 habit może nam pomóc w wypracowaniu ważnego dla nas nawyku oraz, co jest bardzo istotne, monitorować swoje postępy.

Serwis 21habit wypracuj dobry nawyk w 21 dni

Po zalogowaniu się do 21habit (można to zrobić przy użyciu konta na Facebooku) wpisujemy nawyk, który chcemy wyrobić, po czym otrzymujemy drogą mailową mail z propozycją wykonania danej czynności.

Będę co wieczór prasować koszulę na rano

Można sprawdzić swoje postępy, przedstawione w postaci graficznej albo podzielić się nimi ze swoimi znajomymi w serwisach społecznościowych.

Jak wypracować nowy nawyk - kalendarz postępów

Podczas gdy podstawowa wersja 21 habit jest darmowa, istnieje również płatna opcja. Wpłacając 21$, a następnie walczymy ze swoimi słabościami.

Jeżeli dzień był udany i udało nam się wykonać mały kroczek w kierunku sukcesu, otrzymujemy 1$ z powrotem, jeżeli nie, 21habit przeznacza tego dolara na cele charytatywne.

Aplikacja jest pozbawiona „wodotrysków” i pozwala całkowicie skupić się na celu, który sobie obrał użytkownik serwisu.

Nie są wspierane diakrytyki, więc nie stosujcie polskich znaczków.

5 KOMENTARZE