Sekrety pracownika biurowego

0
1270
Sekrety pracownika biurowego

1. Nigdy nie wychodź ze swojego pokoju bez dokumentów w rękach. Ludzie, którzy je niosą sprawiają wrażenie zaangażowanych pracowników w drodze na ważne spotkanie. Osoby z pustymi rękami zdają się wybierać do stołówki lub palarni. Człowiek niosący gazetę, najprawdopodobniej idzie do toalety. Oprócz tego, postaraj się brać więcej dokumentacji do domu, żeby dać do zrozumienia, że pracujesz także tam.

2. Komputery sprawiają, że wyglądamy na zajętych. Jeśli używasz komputera, postronnemu obserwatorowi wydaje się, że pracujesz. Możesz przeglądać prywatną pocztę, rozmawiać na czacie lub układać pasjans. Jeśli przy tej czynności zastanie Cię szef, wyjaśnij, że uczysz się posługiwać nowymi programami, czym oszczędzasz firmie dodatkowego wydatku na szkolenia.

3. Zawalone papierami biurko. Wyłącznie wyższe kierownictwo może trzymać minimalistyczny porządek na biurku. U wszystkich innych byłby znakiem bezczynności. Rozłóż teczki z dokumentami grubszą warstwą na całym biurku. Z zewnątrz zeszłoroczne dokumenty wyglądają tak samo, jak i bieżące – ważna jest jedynie ilość. Utwórz z nich różnorodne stosiki. Jeśli oczekujesz czyjejś wizyty, włóż potrzebny tej osobie dokument w środek jednego z nich i znajdź go tam, kiedy interesant się pojawi.

Sekrety pracownika biurowego

(Zdjęcie)

4. Automatyczna sekretarka. Nigdy nie podnoś słuchawki, jeśli masz zainstalowaną automatyczną sekretarkę. Dzwoniący nie robią tego, by zapytać o Twoje zdrowie. Dzwonią, żeby zmusić Cię do ZROBIENIA czegoś. Tak nie powinno być. Odsłuchuj nagrania z automatycznej sekretarki od czasu do czasu i jeśli ktoś zostawił Ci wiadomość ze zleceniem jakiejś pracy – oddzwoń do niego w czasie przerwy, kiedy to jest pewne, że nie odbierze telefonu i także nagraj się na sekretarkę.

5. Wyglądaj na rozdrażnionego. Zawsze staraj się wyglądać na rozdrażnionego – szef odniesie wrażenie, że masz nawał pracy.

6. Późno wychodź z pracy. Stale opuszczaj miejsce pracy po godzinach, w szczególności wówczas, gdy przełożony jeszcze nie poszedł. Nadprogramowy czas możesz przeznaczyć na rozwiązywanie krzyżówek lub czytanie czasopism, na które nigdy nie miałeś czasu. Idąc do domu, koniecznie przejdź obok gabinetu szefa. Wysyłaj mu także ważne maile poza czasem pracy (22.10, 7:05) oraz w dni wolne i święta.

7. Poszerz swój zasób słownictwa. Poczytaj nowe komputerowe czasopisma i wyszukaj nieznane słowa. Używaj ich swobodnie w rozmowach z kierownictwem. Zapamiętaj: niekoniecznie będą one dla nich zrozumiałe, ale zabrzmią przekonujaco.

8. Bierz dodatkową marynarkę. Jeśli pracujesz w dużym biurze, zawsze zostawiaj zapasową marynarkę na oparciu krzesła. Wszyscy odniosą wrażenie, że jesteś gdzieś blisko i odszedłeś na chwilę. Drugą marynarkę zakładaj na spacery albo gdy załatwiasz prywatne sprawy w czasie pracy.