Samooczyszczająca się pułapka na myszy lub szczury jest jednym z najlepszych sposobów na szkodniki, który udało nam się znaleźć. Zarazem jest bardzo prosta w wykonaniu: wystarczy duże wiadro, kołek oraz puszka 0,33 ml po napoju.

Urządzenie jest tak proste i efektywne, że nie ma najmniejszego powodu, by wydawać pieniądze na płatny odpowiednik.

Samooczyszczająca się pułapka na myszy lub szczury

Uwaga, blog Five Gallon IDEAS podaje przepis na pułapkę na myszy. Jeżeli otworzyłeś wpis, ponieważ masz problem ze szczurami, sposób przygotowania pułapki będzie w 100% identyczny. Zwróć jedynie uwagę na rozmiar wiadra — ma być znacznie większe, by gryzonie nie mogły się z niego wydostać.

Krok 1: Przewierć dziury z dwóch stron w górnej części wiadra;

Krok 2: Przewierć po jednej dziurze po każdej stronie płaskiej części puszki (czyli przewierć stojącą puszkę na przestrzał; ew. patrz obrazek);

Krok 3: Teraz trzeba nawlec puszkę na gruby wyprostowany drut lub długi pręcik, po czym przeciągnąć przez przewiercone dziury w wiadrze;

4. Smarujemy puszkę masłem orzechowym;

5. Ostatnim elementem będzie rampa, prowadząca mysz lub szczura do pułapki.

Jeżeli chcesz zabić gryzonie, wlej do wiadra odpowiednią ilość wody. W przeciwnym razie po prostu wyrzuć je z rana lub oddaj swoim kotom.

Zielony kolor widoczny na zdjęciu to płyn chłodzący. Zapobiega gniciu i rozkładaniu się szkodnika. W sytuacji, gdy podróżujemy i zastanawiamy się np. jak pozbyć się myszy w camperze, prawie nie pewno będziemy go mieli pod ręką.

Podawaliśmy też wcześniej 30 sposobów wykorzystania palet w domu i tłumaczyliśmy, jak wyprać rzeczy, jadąc autem.

Czy taka pułapka na myszy, szczury i inne szkodniki sprawdzi się u was? Jakich sposobów używaliście dotychczas i jak walczycie z gryzoniami w domu? Dajcie znać w komentarzach!

20 KOMENTARZE

  1. szczory sa obrzydliwe wlasnie zastawilem taka pulapke z wiadra wysmarowalem wnetrze wiadra olejem jadalnym nalalem do polowy wode tak na wszelki wypadek zeby sie na pewno utopil jak to nie pomorze to zaczne lapac zywe i wypale im oczy i powypuszczam to podobno dziala na te ochydne bestie moze to sadyzm ale ostatnio jak zasnalem to mi po twarzy chodzil szczur okropne uczucie po tym wydarzeniu nie mam dla nich zadnego wspolczucia

  2. Proponuję usprawnienie polegające na takim wykonaniu końca deseczki, by stanowiła element ruchomy, podtrzymywany lekką sprężynką. Pod ciężarem gryzonia wychylającego się po wysmarowaną masłem puszkę, deseczka musiałaby się uginać, przez co mysz traci grunt nie tylko pod przednimi łapkami, ale i pod tylnymi zarazem.
    Ale i tak pomysł genialny w swojej prostocie – obrotowo zamocowana przynęta, rewelacja!