Przęgląd tygodniowy: najciekawsze wpisy na LH

0
787

Zespół Lifehackera podobnie jak Wy próbuje wykorzystać święta majowe do zregenerowania sił. Co sprytniejsi z Was wzięli z pewnością wolne i mogą przez ten tydzień oddać się błogiemu leniuchowaniu.

Publikujemy przegląd tygodniowy najciekawszych wpisów na LH. Jako że robimy to po raz pierwszy, włączyliśmy w niego również kilka odnośników do bardzo ciekawych naszym zdaniem wpisów archiwalnych.
Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze macie czas, by zajrzeć do nas, ale za sprawą tej nowej kategorii wpisów nie ominie już Was żadna przydatna porada ani lifehack.

Zaczniemy od eksperymentalnej funkcji na YouTube wyświetlającej filmy na określony temat. Pokazujemy, jak włączyć tę ukrytą funkcję i przestać marnować czas na wyszukiwanie interesujących Was tematów.
Kolejnym tematem, który zdobył Wasze uznanie, jest 7 nawyków wysoce innowacyjnych ludzi – lista przygotowana na podstawie książki Scotta Berkuna „The myths of innovation”.

Przęgląd tygodniowy: najciekawsze wpisy na LH

Innowacja to również wykorzystanie starych narzędzi w inny sposób. Czytelnik LH teraz wie, że mikrofala służy nie tylko do podgrzewania posiłków: 10 niezwykłych sposobów na wykorzystanie Twojej mikrofali.

Dzień bez książki to zmarnowany dzień. I nawet jeżeli pracujemy bez wytchnienia, precz z wymówkami – mamy teraz parę dni na nadrobienie zaległości w tym temacie. Po pierwsze, będziemy czytali o wiele więcej, jeżeli nauczymy się to robić jak należy.
Nasza propozycja dla tych, co chcą czytać produktywnie: zasada 50 stron oraz wskazówki jak rozwinąć pamięć fotograficzną.

(Zdjęcie: simplemom.net)

Czytasz już szybko i poprzedni akapit Cię nie dotyczy? Proponujemy wrzucić do Kindle’a 42 cytaty z manifestu „Stop Stealing Dreams” Setha Godina (jak wygodnie czytać artykuły na Kindle 3).

Lifehacking to m.in. automatyzacja wszystkiego, co tylko się da. Tak samo, jak przyzwyczailiśmy się do codziennego mycia zębów, możemy nauczyć się umiejętnego planowania swojego poranka. Wykorzystanie odtwarzacza muzycznego do zorganizowania swojego poranka to jedna z porad, którą niedawno się z Wami podzieliliśmy.

Pora na porady dla rodzin. Głupio byłoby dąsać się w te święta, skoro można wykorzystać ten czas na scementowanie związku. 2 propozycje: co zrobić, jeżeli relacje z kobietą utknęły w martwym punkcie oraz zasady, o których należy pamiętać, aby zachować harmonijne relacje z drugą osobą.
Mamy również coś dla młodych rodziców. Dzięcko zapomni o swoich ulubionych zabawkach, gdy ułożysz ręce w cieniozwierzęta i opowiesz w ten sposób własną bajkę. Polecamy również post 10 cech rodziców, które zapewniają szczęście w rodzinie.

Pięknej płci proponujemy skandalicznie prosty w wykonaniu lifehack, dzięki któremu tusz do rzęs nigdy nie wyschnie.

Głównie piękną płeć zainteresuje też nowy serwis społecznościowy.
Pinterest to miejsce, w którym znajdziemy ładne sentencje, pomysły na własnoręcznie robioną biżuterię. Jest to również kopalnia wiedzy, jeżeli chodzi o rękodzieło, przepisy na smaczne i pożywne posiłki oraz lifehacki (tak jest – mamy od niedawna własną stronę w Pinterest).

Czy zastanawialiście się kiedyś, co z jakim tajemniczym drinkiem w ręku wskakuje do basenów amerykańska „złota młodzież”? Jest to galaretka alkoholowa – prosty przepis, niezwykłe wrażenia (jak zrobić jello shots).

Jello shots to moc, ale też niesamowity wygląd samego trunku. By umilić sobie jego konsumpcję i stworzyć romantyczną atmosferę, wpadnijcie do kategorii „Zrób to sam”. Pokazujemy, jak zrobić w warunkach domowych ładną świecę z… pomarańczy.

Wiemy że pomysł Wam się spodoba, dlatego od razu podsuwamy kolejny: 18 zapierających dech sposobów na wykorzystanie korków po winie. Jeżeli jednak szukacie, czym zaskoczyć kogoś podczas domówki lub imprezie w akademiku, sprawdźcie szybki sposób, jak zaszpanować własnoręcznie zrobioną kulą ognia (którą na dodatek można trzymać w ręku).

Zwolenników zdrowego trybu życia (a ufamy, że dotyczy to większości z Was) chcemy przekierować tu: zawsze lekko schłodzona herbata bez parzenia! (lifehack).
W skrócie: bierzmy przykład z synów pustyni i pijmy w lecie herbatę. Jeżeli pijecie jej dużo, zobaczcie co zrobić, by zawsze mieć pod ręką herbatę bez konieczności jej zaparzania.

Jesteśmy przy napojach i gastronomii, dlatego upewnijcie się, że subskrybujecie strony Lifehackera na Facebooku i w Google+.
Wśród opublikowanych zdjęć znajdują się m.in. porady jak zrobić soczyste mięso z grilla nie mając tegoż grilla i co założyć na butelkę, by z niej nie wyciekł Twój ulubiony napój ;)