Przęgląd tygodniowy: najciekawsze wpisy na LH

0
853

I znowu publikujemy przegląd LH dla tych, kto przegapił najciekawsze artykuły tego tygodnia.

Tydzień rozpoczęliśmy z małego przyspieszacza. Jeżeli postanowiliście wypróbować nowy Dysk Google, warto opanować umiejętność szybkiej jego obsługi przy pomocy skrótów klawiszowych.

Czy czujesz się tak, jakbyś przeżył już ten dzień setki razy? Jeżeli życie jest tak krótkie, dlaczego robimy tak wiele rzeczy, których nie lubimy i lubimy tak wiele rzeczy, których nie robimy? Przeczytaj 50 pytań, które uwolnią Twój umysł i nie daj się lenistwu umysłowemu. W końcu znalezienie rozwiązania zawsze wymaga postawienia kilku właściwych pytań.

Jest to jeden z 2 wpisów, które tak ochoczo udostępnialiście w tym tygodniu serwisie Wykop.pl. Drugi to lifehack autorstwa Johna Steinbecka (czy, jak zasugerował nasz czytelnik Andrzej, Toniego Halika). Tak czy inaczej, nie mogliśmy trzymać takiej porady wyłącznie dla siebie: jak wyprać rzeczy w bagażniku samochodu.

Przęgląd tygodniowy - najciekawsze wpisy na LH

(Flickr/John Althouse Cohen)

 

Kolejne dwa wpisy dotyczą  serwisów internetowych. Dzielimy się ciekawym znaleziskiem – onlajnowym edytorem infografik i podpowiadamy facetom pomysły na wykorzystanie Pinterest – bardzo modnej ostatnio społecznościówki.

Zdarzała Wam się sytuacja, kiedy z powodu awarii zamykała Wam się przeglądarka i nie byliście w stanie przywrócić ostatnio przeglądanych kart? Pokazujemy, jak łatwo odzyskać w ten sposób dane, które na pierwszy rzut oka wydają się utracone.

W środe został zamieszczony post Setha Godina o tym, jak zacząć zarabiać w Internecie. Każdy by chciał, ale nie wiemy, od czego zacząć. Przestać szukać w Googlu rzeczy w stylu „jak zarabiać pieniądze online” – Seth Godin uczciwie pokazuje, że nie tędy droga.

Twitter umila czas i nieźle wciąga. Ciekawe, jaki procent naszych czytelników używa Twittera w celach prywatnych, a jaki – raczej służbowo. Zamiast się nad tym głowić, przygotowaliśmy 101 porad jak korzystać z Twittera.

Każdy lubi prezenty, a zwłaszcza wręczane z okazji braku okazji. Tak naprawdę wybrane przez nas gadżety biurowe przydadzą się również Tobie, ale spraw jako pierwszy prezent kolegom.

Każdy boryka się z brakiem czasu. Jak to kiedyś powiedział Benjamin Franklin, jeżeli kochasz życie, nie trać czasu, bo z czasu składa się życie. Spójrz na konkretne przykłady wyzwalania wolnego czasu. Możesz je również łączyć, by osiągnąć największy efekt.

Samych sukcesów w nadchodzącym tygodniu!