Przęgląd tygodniowy: najciekawsze wpisy na LH

0
926

Pierwszy Lifehacker’s digest został opublikowany w zeszłym tygodniu i widać, że pomysł chwycił. Weekend dobiega końca, a to znaczy, że znowu pora na wyciągnięcie najsmaczniejszych wpisów z archiwum LH.

Ten tydzień rozpoczął wpis o tym, co zrobić, jeżeli jesteś introwertykiem lub najzwyczajniej w świecie uwielbiasz samotność. Wideo pokazuje kilkanaście pomysłów, jak zostać sam na sam ze sobą i świetnie spędzać czas, nie gwałcąc swojej osobowości.

Liderem, jeżeli chodzi o liczbę odwiedzin oraz maili do redakcji, jest 10 prostych nawyków mniej zestresowanych ludzi. Pokazujemy, jak bardzo proste rzeczy mogą mieć zbawienny wpływ na nasze życie.

Przęgląd tygodniowy - najciekawsze wpisy na LH

(Peter Bristol ©)

 

Podzieliliśmy się z Wami przydatną tabelką. Genialnie proste – przy jej pomocy łatwo zobaczysz, ile łyżeczek jest w jednym kubku, ile mililitrów w łyżce stołowej itp. Jeżeli masz wydrukowany przelicznik miar kuchennych, nie musisz wyciągać kalkulatora ani miarki, natrafiając na nowy przepis kulinarny.
Podobnie z aplikacją mMPK. Rozkład jazdy na komórkę pokazuje godziny przyjazdów autobusów i tramwajów w największych polskich miastach, a Ty nie musisz długo czekać na przystanku.

Paweł Syrjus z pozycji profesjonalnego fotografa dzieli się sposobem na upierdliwy problem. Zobaczcie, jak nie gubić zaślepki od obiektywu.

Nakładem naszych przyjaciół z wydawnictwa Helion został wydany długo oczekiwany podręcznik spryciarza – Lifehacker. Jak żyć i pracować z głową.
Jeżeli lubicie nas, z pewnością zakochacie się w tej książce, ponieważ zawiera sprawdzone sposoby na organizację poczty i zarządzanie danymi, porady nt. motywacji do działania, oczyszczania umysłu z rozpraszających myśli, wskazówki nt. bezpieczeństwa (zarówno w domu jak i w Twoim komputerze) oraz upraszczania codziennych zajęć.

W tym tygodniu zwróciliśmy Waszą uwagę na 2 ciekawe serwisy internetowe.
Pierwszy rozwiązuje problem z nowym wyglądem profili na Facebooku. Zobacz, jak pozbyć się Timeline’a i zamiast Osi czasu mieć prześliczny widok profilu przypominający Pinterest.
Druga aplikacja pod nazwą Cramlr zadba o poszerzenie Twoich horyzontów. Darmowe kursy online, wygodnie podzielone według kategorii – każdy może znaleźć coś ciekawego.

W ramach ciekawostki zobaczcie wpis o tym, jak szybko porównać dwa obrazki. Po kilku podejściach można zostać prawdziwym ekspertem w tym temacie.

Filip i Marcin z projektu Lifehacker podcast znaleźli magiczną pigułkę. Teraz już wiemy, jak rozpocząć poranek w prawdziwie innowacyjny sposób. Czy coś stoi na przeszkodzie, byśmy zaczęli wdrażać te wskazówki już jutro?

Życzymy Wam bardzo produktywnego tygodnia!