Programista i architekt .NET Maciej Aniserowicz: Moja implementacja GTD

0
1257
Programista i architekt .NET Maciej Aniserowicz: Moja implementacja GTD

Pierwsze lifehacki powstały w środowisku informatyków. W poszukiwaniu większej wydajności używali oni różnych skryptów i przede wszystkim ciągle eksperymentowali. Od wielu lat nic się nie zmienia – geek z wielką pasją oddaje się testowaniu i wdrażaniu programów zwiększających wydajność, dzieli się swoimi spostrzeżeniami. Następnie wykorzystują to zwykli zjadacze chleba. 

Programista i architekt .NET Maciej Aniserowicz: Moja implementacja GTDMaciej Aniserowicz, dwukrotny finalista Imagine Cup, redaktor CodeGuru oraz aktywny członek społeczności devPytania.pl, również szukał narzędzia, dzięki któremu mógłby wdrożyć GTD i zacząć doprowadzać sprawy do końca.

Wszystko zaczęło się od odbytego przez Macieja szkolenia z zarządzania czasem. Z dużym optymizmem rzucił się do wdrażania tego w życie.

Na pierwszy ogień poszedł program Remember The Milk. Z czasem jednak doszedł do wniosku, że taka „jazda na sucho” nie przyniesie prawdziwych korzyści i postanowił sięgnąć do źródeł kupując książkę Davida Allena pt. Getting Things Done: The Art of Stress-Free Productivity.

Dopiero po lekturze Maciej rozpoczął prawdziwe GTDowanie.

Jak wiadomo, wybór odpowiedniego programu, dzięki któremu można uporządkować swoje sprawy, jest zadaniem bardzo odpowiedzialnym. Dlatego przyjrzyjcie się tym testom – niewykluczone, że dzięki tej recenzji zaoszczędzicie swój czas.

Do testów wybrano dwa programy: Remember the Milk oraz Evernote.

O tym, które okazało się zwycięzcą, dowiecie się z wpisu na jego blogu: Czytaj dalej…