Prezent na urodziny fotografa: ręcznie zrobiony Canon za dwie dychy

2
1960
Prezent na urodziny fotografa ręcznie zrobiony Canon za dwie dychy - 03

Każdy fotograf marzy o bardzo dobrym aparacie o najlepszych parametrach, a gdy już na niego uzbiera, na rynku pojawia się coś jeszcze lepszego. Czy da się wygrać w tym wyścigu? Pytania tego typu lepiej jest przekierować do takich fachowców, jak np. Paweł Syrjus.

Lifehacker ma dla Was coś zupełnie innego.

I nie w tym rzecz, że ten Canon 5D EOS mark II kosztuje 20 zł. Taki aparat zajmie zaszczytne miejsce w pokoju nawet najbardziej wybrednego fotografa.

Na początek sprawdźcie wymiary aparatu, wytnijcie elementy z papieru, a następnie posklejajcie je przy pomocy taśmy klejącej.

W ten sposób powstaje szkic.

Prezent na urodziny fotografa ręcznie zrobiony Canon za dwie dychy - 01 Prezent na urodziny fotografa ręcznie zrobiony Canon za dwie dychy - 02 Prezent na urodziny fotografa ręcznie zrobiony Canon za dwie dychy - 03

Rozkładamy papierową makietę na części i przenosimy wzór na tkaninę (czarny polar). Teraz możemy połączyć poszczególne elementy.

Prezent na urodziny fotografa ręcznie zrobiony Canon za dwie dychy - 04 Prezent na urodziny fotografa ręcznie zrobiony Canon za dwie dychy - 05 Wypełniamy aparat włókniną Prezent na urodziny fotografa ręcznie zrobiony Canon za dwie dychy - 06 Widzimy już pierwsze kształty Prezent na urodziny fotografa ręcznie zrobiony Canon za dwie dychy - 07 Prezent na urodziny fotografa ręcznie zrobiony Canon za dwie dychy - 08 Zaszywamy Prezent na urodziny fotografa ręcznie zrobiony Canon za dwie dychy - 09 Znaczymy miejsce, w którym pojawi się marka aparatu i wycinamy pomniejsze elementy Prezent na urodziny fotografa ręcznie zrobiony Canon za dwie dychy - 10 Prezent na urodziny fotografa ręcznie zrobiony Canon za dwie dychy - 11 Czas na tuning oraz haftowanie Prezent na urodziny fotografa ręcznie zrobiony Canon za dwie dychy - 12 Prezent na urodziny fotografa ręcznie zrobiony Canon za dwie dychy - 13 Boski monitorek, co? :) Prezent na urodziny fotografa ręcznie zrobiony Canon za dwie dychy - 14 Prawie gotowe! Prezent na urodziny fotografa ręcznie zrobiony Canon za dwie dychy - 15 Nie powtarzajcie tego błędu – małe elementy lepiej przygotować osobno i dopiero później przyszyć do canona Prezent na urodziny fotografa ręcznie zrobiony Canon za dwie dychy - 16 To przyszyjemy za chwilę do obiektywu Prezent na urodziny fotografa ręcznie zrobiony Canon za dwie dychy - 17 Voila! Prezent na urodziny fotografa ręcznie zrobiony Canon za dwie dychy - 18 Odcinamy to, co niepotrzebne i znowu przyszywamy Prezent na urodziny fotografa ręcznie zrobiony Canon za dwie dychy - 19 Prezent na urodziny fotografa ręcznie zrobiony Canon za dwie dychy - 20 Dodajemy przycisk zoomu Prezent na urodziny fotografa ręcznie zrobiony Canon za dwie dychy - 21 Teraz wyciągamy szydełko Prezent na urodziny fotografa ręcznie zrobiony Canon za dwie dychy - 22 Żeby pasek wyglądał jak firmowy, potrzebne będą również różowe nitki Prezent na urodziny fotografa ręcznie zrobiony Canon za dwie dychy - 23 Prezent na urodziny fotografa ręcznie zrobiony Canon za dwie dychy - 24 Prezent na urodziny fotografa ręcznie zrobiony Canon za dwie dychy - 25 Prezent na urodziny fotografa ręcznie zrobiony Canon za dwie dychy - 26 Prezent na urodziny fotografa ręcznie zrobiony Canon za dwie dychy - 27 Ostatnie kroki – szczerzący się monitorek Prezent na urodziny fotografa ręcznie zrobiony Canon za dwie dychy - 28 Prezent na urodziny fotografa ręcznie zrobiony Canon za dwie dychy - 29 Prezent na urodziny fotografa ręcznie zrobiony Canon za dwie dychy - 30 Prezent na urodziny fotografa ręcznie zrobiony Canon za dwie dychy - 31By odróżnić od oryginału, trzeba przyjrzeć się z bliska ;)

 

[via]