Poznaj Blupill i zadecyduj, ile wyniosą Twoje wydatki na komórkę

0
513

Blupill to stworzony przez polskich specjalistów algorytm umożliwiający klientom telefonii komórkowej niezwykle precyzyjne dobranie najlepszej oferty.

Twórcy projektu wychodzą z założenia, że podczas wyboru oferty w salonie telefonie komórkowej dysponujemy mimo wszystko ograniczonymi informacjami, a poza tym wskutek mnóstwa drobnych „haczyków” oraz skomplikowanych regulaminów i promocji mamy problem z porównaniem rzeczywistych potencjalnych wydatków.

Jako że na pewno próbujecie dalej ciąć wydatki, postanowiliśmy przetestować Blupill i podzielić się z Wami informacjami z pierwszej ręki.

Rejestracja

Jest dobrowolna i nie wiadomo czy w ogóle jest potrzebna, biorąc pod uwagę założenia projektu (skoro Blupill dobierze mi najlepszą ofertę, raczej nie wrócę w najbliższym czasie).

Jak zarejestrować się w projekcie BluPill
Rejestracja w projekcie BluPill

Uruchomienie

Zupełnie bezproblemowe. Dzięki technologii Java Blupill można uruchomić na dowolnym systemie operacyjnym – sprawdź tylko czy masz zainstalowane środowisko Java.

Połączenie jest nawiązywane w trybie bezpiecznym, co uniemożliwia przejęcie kontroli nad naszymi danymi przez osoby trzecie.

Okno uruchomienia Blupill
Okno uruchomienia Blupill

Analiza

Po uruchomieniu usługi zostaniemy poproszeni o podanie hasła abonenckiego w dotychczasowej sieci. Trwająca dosłownie parę minut analiza billingów połączeń zakończyła się w naszym przypadku sukcesem – na końcu zobaczyliśmy ekran z kilkoma ofertami najbardziej dopasowanymi do nas.

Mimo ostrego sporu pomiędzy Grupą TP (Orange) a Blupillem zwycięzcą symulacji Lifehackera został właśnie operator Orange. Z drugiej strony, Blupill zasugerował, że moglibyśmy wydawać … 2 razy mniej niż obecnie.

Okno z dopasowanymi do naszych potrzeb ofertami - Blupill
Okno z dopasowanymi do naszych potrzeb ofertami - Blupill

Strona projektu Blupill: https://www.projektblupill.pl/