Pozbądź się wystającego brzuszka

1
4235
Pozbądź się wystającego brzuszka

Według statystyk 90% dorosłych na całym świecie nie jest zadowolonych z wyglądu swoich mięśni brzucha. Większość z nich chciałoby mieć bardziej płaski brzuch lub całkowicie pozbyć się tłuszczu na brzuchu.

Wystający brzuszek nie tylko wygląda niekorzystnie, ale jak dowiedziono naukowo, wiąże się również z wieloma problemami zdrowotnymi, takimi jak wzdęcia, zgaga, cukrzyca, choroby serca, udar i wiele innych. Dobra wiadomość jest taka, że pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej i uzyskanie płaskiego brzucha, a nawet cudownego sześciopaku nie jest tak trudne, jak się może wydawać.

Zanim wykonasz pierwszego brzuszka lub wyeliminujesz sól z diety, musisz zdecydować, jak bardzo chcesz schudnąć. Pozbycie się zbędnych kilogramów i wystającego brzuszka wymaga trochę pracy, dlatego warto wyznaczyć sobie cel i śledzić swoje postępy. W ciągu 3 dni nie pozbędziesz się wszystkich fałdek wokół talii, a spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej będzie z całą pewnością wymagać trochę wysiłku z Twojej strony. Pamiętaj jednak, że jest to absolutnie do wykonania i jeśli będziesz stosować te same zasady w ciągu kilku miesięcy, uzyskasz ciało, o jakim zawsze marzyłeś.

Kiedy już wiesz, ile kilogramów lub centymetrów w pasie chcesz stracić wystarczy, że wybierzesz sposób, który najbardziej odpowiada tobie. Jedni decydują się na zdrowsze odżywianie, inni wolą ruch, istnieje także grupa ludzi, którzy stawiają na połączenie tych dwóch elementów.

Pamiętaj, że jeżeli chcesz zrzucić brzuch, to powinieneś przede wszystkim unikać:

– fast foodów,
– słodzonych, gazowanych napoi,
– soli,
– smażonych potraw.

Doskonałym ćwiczeniem jest hula-hop.

Oczywiście możesz wykonywać także brzuszki lub zapisać się na siłownię, gdzie przy pomocy trenera uzyskasz informację, które ćwiczenia będą najlepsze, by zrzucić nadmiar kilogramów z wybranych partii ciała.

Ważna jest systematyczność i motywacja. Kiedy zobaczysz, że Twoja talia staje się szczuplejsza i straciłeś trochę na wadze – nie przestawaj na tym. To jeden z największych błędów, jakie możesz popełnić.

W zależności od tego ile kilogramów chcesz stracić, uzyskanie idealnie płaskiego brzucha zajmie od około 4 tygodni do maksimum 6 miesięcy.

Jakie są wasze sposoby na wystający brzuszek? Może macie ulubione ćwiczenia? Piszcie w komentarzach!

 

Zdjęcie:Cimmy Redmond/Flickr

Zobacz również:
Domowy i szybki trening kardio
Dozwolone przekąski: co jeść przed snem i późno w nocy, jeżeli musimy
9 sposobów, aby szybko poprawić swoje ciało
NanoWorkout: Proste lecz efektywne ćwiczenia w biurze, kuchni, łazience oraz łóżku
7 sprytnych sposobów na zrzucenie wagi bez wysiłku

 

1 KOMENTARZ