Porada od czytelnika: Jak wstawać od razu po usłyszeniu budzika

7
2427

Otrzymaliśmy tę poradę od naszego czytelnika Rafała Kraika z Mobilo24.eu.

Nowy rok szkolny. Dla niektórych – zajęcia na uniwersytecie. Niestety wylegujemy się w łóżku do momentu aż… zgłodniejemy. Pora znowu zacząć używać budzika. A idzie jesień, potem zima i coraz mniej przyjemne będzie wstawanie.

Wprawdzie nie znam lifehacka, który pozwoli nam wydłużyć poranki, ale wiem, że jeśli jest do zrobienia coś niemiłego, to warto zrobić to szybko i nie przeciągać niemiłej sytuacji. Nie wierzysz? Wyobraź sobie dentystę, który powolutku wyrywa zęba. Straszne.
Ten lifehack opowie o tym jak bez ociągania wstawać tuż po usłyszeniu budzika.

Porada od czytelnika - Jak rozwiązać problem ze wstawaniem o poranku

(Foto: eflon)

 

Jeśli kładąc się spać szukasz miejsca w pobliżu twojego łóżka, aby położyć tam komórkę z ustawionym budzikiem (a może nawet wkładasz ją do papcia ☺), to popełniasz błąd. Rano budzik zadzwoni, wyłączysz go i pomyślisz „jeszcze 5 minut”. Ta scena lubi się powtarzać, więc jeśli nie zaśniesz, to wstaniesz przynajmniej z 15 minutowym opóźnieniem.

Zrób więc odwrotnie.
Połóż telefon w innym pokoju lub po prostu z dala od łóżka. Przy okazji nocna pora to dobry moment na naładowanie akumulatorka telefonu. Kiedy rano usłyszysz znienawidzony dźwięk budzika, nie będzie innego wyjścia, jak po prostu prędko wstać i go wyłączyć.
Gdy znajdziesz się już na nogach, o wiele łatwiej będzie zdecydować się na kolejny krok porannego rytuału i prawdopodobnie nie trafisz już na kolejne 5 minut do łóżka.

Punktualne wstawanie pozwoli ci z czasem dojść do wniosku, że może wystarczyłoby ustawiać budzik na 15 minut później. Jeśli noc wykorzystasz na ładowanie telefonu, to dodatkowo rzadziej doświadczysz awarii komórki z powodu pustego akumulatora.

7 KOMENTARZE

  1. Sam próbowałem tej metody, niestety nie sprawdziła się – albo wyłączałem budzik i wracałem do łóżka, albo kompletnie go ignorowałem śpiąc dalej.

    Chociaż ja pod tym względem jestem mocno oporny. Próbowałem nawet używania kolumn głośnikowych ustawionych na połowę mocy. Rano włączała się muzyka budząc wszystkich domowników oprócz mnie :)

    W moim przypadku pomógł dopiero AlarmDroid.