Pomysł od IKEAhackers: przestronne miejsce pracy dla dwojga

3
3388

Mając niewielkie mieszkanie czy biuro prędzej czy później zaczniesz rozważać zoptymalizowanie swojego miejsca pracy.

W tym poście porada od IKEAhackers jak zrobić wygodne i przestronne miejsce pracy dla dwóch osób.
Klikaj „Czytaj dalej” i dowiedz się, jak przystosować do potrzeb małego biura popularną szafę Expedit znajdując miejsce na sprzęt komputerowy i dokumenty, a zarazem organizując (a jakże!) kilometry przewodów.

Pomysł od IKEAhackers - przestronne miejsce pracy dla dwojga

Zadanie jest tym łatwiejsze do wykonania, że regał Expedit składa się z bloków o jednakowych wymiarach. Stąd mamy możliwość zaadaptowania go niemal w każdym pomieszczeniu.

W opisanym przykładzie Expedit spoczywa spokojnie na podłodze (pamiętajcie jedynie o zabezpieczeniu podłogi i regału-biurka przed zadrapaniami; można wykorzystać np. duże samoprzylepne ochraniacze podłogi FIXA), ułożony w kształcie małej litery „r”.

Dodatkowy blok Expedit został wykorzystany jako szafka na drukarkę i dokumenty. Zestaw do otworów na kable SIGNUM umożliwia robienie otworów na okablowanie w blacie stołu lub półce.

Zestaw do otworów na kable SIGNUM umożliwia robienie otworów na okablowanie w blacie stołu lub półce

I jeszcze parę słów nt. organizacji samych kabli.
Producenci sprzętu wcale ich nie żałują, dlatego kilka laptopów, drukarka, głośniki itp. oznaczają poplątany „makaron” pod nogami. Dlatego mała rada na koniec: chowajmy kable bezpośrednio pod blatem za pomocą koszyczka.

Organizacja kabli - chowajmy kable bezpośrednio pod blatem za pomocą koszyczka

Czy tak sobie wyobrażasz wygodne miejsce pracy? Wypowiedz się w komentarzu.

3 KOMENTARZE