Planujesz podróż przez różne kraje UE? Kup kilka winiet w jednym miejscu

3
1258
Planujesz podróż przez kilka krajów UE - Kup kilka winiet w jednym miejscu

Nieraz zaplanowana przez nas trasa prowadzi przez kilka krajów europejskich. Paweł dzieli się sposobem na załatwienie sprawy w parę chwil.
Planujesz podróż przez kilka krajów UE - Kup kilka winiet w jednym miejscu

Jeżeli twoja wakacyjna wyprawa wiąże się z podróżą samochodem przez kraje europejskie, musisz pamiętać, że korzystanie z autostrad i innych dróg szybkiego ruch w niektórych państwach UE wiąże się z koniecznością zaopatrzenia się w odpowiednie winiety.
Czasem może być to kłopotliwe – jeżeli na przykład przejeżdżasz przez Słowację, Czechy i Austrię powinieneś posiadać aż 3 różne typy winiet!

(Zdjęcie: Wikipedia)

Winiety można zwykle nabyć na stacjach benzynowych w okolicach przejść granicznych. Nie zawsze jednak jest to wygodne: jeśli na przykład podróżujesz w nocy lub przekraczasz granice w rzadziej uczęszczanych miejscach.
Z pomocą przychodzi tu internetowy sklepik wysyłkowy PZMTravel, w którym możesz kupić winiety obowiązujące w Austrii, Czechach, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, we Włoszech (karty bezstykowe do płacenia za przejazd autostradami) i na Węgrzech.

 

Proste? I o to mi chodziło. Dzięki temu Twoja podróż jeszcze bardziej relaksującą – nie musisz już martwić się i wypatrywać gorączkowo punktu zakupu winiet przy wjeździe do kolejnego kraju.

Poprzedni artykułSeth Godin: Co z tej czwórki stoi na Twojej drodze?
Następny artykułHamster – chomik odliczający czas
Avatar
Paweł Patroński zajmuje się zawodowo zarządzaniem projektami informatycznymi, przez wiele lat pracował w dużych korporacjach, a teraz prowadzi własną firmę. Metodami i technikami podnoszenia efektywności osobistej oraz lifehackingiem interesuje się od wielu lat; wynika to niejako naturalnie z jego profesji. Paweł prowadzi też „PM Zen: blog o zarządzaniu projektami”, gdzie prezentuje niekoniecznie zawsze zgodne z powszechnymi przekonaniami spojrzenie na zagadnienia związane z zarządzaniem projektami. Prywatnie jest wielbicielem talentu Meryl Streep i Woody Allena, systematycznie biega, uwielbia czytać, a wolny czas najchętniej spędza z rodziną: żoną i trójką dzieci.