Pinterest: wirtualna tablica do zarządzania swoimi pomysłami i rekomendacjami (rozdajemy wejściówki!)

27
1536
Teraz, gdy mamy już znajomych, którzy myślą (przypinają) podobnie jak my, możemy założyć własne tablice

Jeżeli przez ostatnie parę miesięcy nie mieszkałeś w jaskini, słyszałeś z pewnością o serwisie Pinterest.

Ten serwis społecznościowy do udostępniania obrazków przypomina tablicę ogłoszeń, a operując kategoriami serwisów społecznościowych, przypomina hybrydę Flickra i Twittera.

Użytkownicy (w chwili obecnej ponad 11 milionów!) przesyłają swoje zdjęcia i grafiki z całego Internetu, pogrupowane według różnych tematyk w boardy, czyli wirtualne tablice z listami życzeń, ilustracjami przeróżnych budynków, miejsc, potraw; poradami z serii zrób to sam, inspirującymi cytatami itp. Możemy wyszukiwać najlepsze piny (dosł. ang. szpilka, czyli przypięte obrazki) według pinu, tablicy czy pinnerów (innych użytkowników).

Ponad 80% użytkowników Pinterest to kobiety i to chyba tłumaczy kolosalną różnicę pomiędzy zawartością serwisu Pinterest a innych serwisów.

Pinterest nie jest podobny do żadnego innego serwisu, który znasz, stąd poznaj podstawowe wskazówki nt. korzystania z Pinterest.

Pinterest: wizualna tablica do zarządzania swoimi pomysłami i rekomendacjami

Najważniejsza jest treść – możemy sortować pinnerów według udostępnianych przez nich materiałów. W krótkim czasie możemy przekonać się, że istnieją zaufani użytkownicy, udostępniający bardzo wartościowe treści.

Jak zacząć używać Pinterest

Szczęśliwi posiadacze zaproszeń mogą założyć konto w Pinterest, używając konta na Facebooku lub w Twitterze

Szczęśliwi posiadacze zaproszeń mogą założyć konto w Pinterest, używając konta na Facebooku lub w Twitterze

Po założeniu konta wybieramy interesujące nas tematy, na podstawie których Pinterest poleci nam odpowiednich użytkowników do obserwowania

Po założeniu konta wybieramy interesujące nas tematy, na podstawie których Pinterest poleci nam odpowiednich użytkowników do obserwowania

Jeżeli rejestrowaliśmy się w Pinterest się przy pomocy konta na Facebooku, system automatycznie znajdzie i doda naszych znajomych w tamtym serwisie.

Teraz, gdy mamy już znajomych, którzy myślą (przypinają) podobnie jak my, możemy założyć własne tablice:

Teraz, gdy mamy już znajomych, którzy myślą (przypinają) podobnie jak my, możemy założyć własne tabliceMożemy wybrać spośród tablic podpowiedzianych przez Pinterest lub utworzyć własne kategorie tematyczne:

Możemy wybrać spośród tablic podpowiedzianych przez Pinterest lub utworzyć własne kategorie tematyczne

Jak udostępniać treści w serwisie Pinterest

Najprostszym sposobem jest kliknięcie przycisku Pin it, przypominające przyciski +1 (Google Plus) czy Lubię to (Facebook).

Dodaliśmy niedawno taki przycisk Pint It! (2), dlatego zachęcamy do jego wypróbowania.

Oprócz tego, Lifehacker ma konto w serwisie Pinterest. Znajdziecie tam mnóstwo przydatnych pinów, podzielonych według kategorii tematycznych.
Aby nas dodać do obserwowanych, kliknijcie po prostu Follow me on Pinterest, jak to jest pokazane na obrazku (1).

Dołączcie do naszej społeczności w Pinterest, a jeżeli chcecie podzielić się własnymi lifehackami w tym serwisie, dodawajcie ich do osobnej tablicy pod nazwą PL_LH – w ten sposób będziemy mogli łatwo wyszukiwać i agregować Wasze pomysły i grafiki.

Lifehacker też ma swoje piny (1) - możecie je śledzić, obserwując nas w Pinterest. Dodatkowo możecie przypinać (2) artykuły i graficzne lifehacki

Nie każda jednak strona ułatwia swoim czytelników przypinanie treści, stąd konieczne może okazać się dodanie skryptozakładki Pinterest (nazywa się Pin it) do naszej przeglądarki.

Na szczęście, jest to dziecinnie proste. Wystarczy przeciągnąć skryptozakładkę (bookmarklet) Pin it na pasek zakładek przeglądarki, a następnie klikać ten skrót, gdy znajdziemy na jakiejś stronie ciekawe treści.

Zobacz na przykładzie Google Chrome, jak dodać skryptozakładkę Pinterest do zakładek na pasku adresu.

Google Chrome: dodawanie skryptozakładki Pin It (Pinterest)

Pinterest jest również doskonałym narzędziem do przyciągania nowych użytkowników na Twoją stronę lub bloga. Zapoznaj się ze pokazem slajdów, by zobaczyć, jak Pinterest może zwiększyć ilość odwiedzin oraz zamienić użytkowników Twojej strony w zadowolonych klientów.

Jak wykorzystać Pinterest w promocji własnych towarów i usług

Mamy do rozdania zaproszenia, które otrzymają pierwsi komentujący. Prośba do szczęściarzy, żeby po założeniu konta weszli do zakładki Invites i zaprosili kolejnych chętnych. Koniecznie potwierdźcie im to w komentarzu.
W ten sposób szybko utworzymy społeczność polskich lifehackerów-pinnerów :)

27 KOMENTARZE

  1. @facebook-100003185211742:disqus , @google-4a630b5341baa2e24fff02b912d2fa68:disqus , @google-e7c39e64d436ebe8d1e5872002b79ea2:disqus  – poleciało.
    @twitter-406218130:disqus , @facebook-1823087657:disqus podajcie maila, bo nie ma jak wysłać ;)