Oszczędzaj kupując żywność w sklepach internetowych

2
2878

Ciekawe czy ten poniedziałek również w Twoim przypadku był Dniem bez wydatków? A może, pamiętając o potencjalnych korzyściach, postanowiłeś nie robić zakupów właśnie dziś?
Sugerowaliśmy, że warto jest robić zakupy w konkretnym dniu tygodnia. A czy wiesz że są ku temu kolejne powody?

Od kilku lat jest coraz więcej sklepów internetowych, oferujących artykuły spożywcze. W porównaniu do innych krajów zaczęły swoją działalność dość późno, asortyment zaś i poziom obsługi, delikatnie mówiąc, nie zachwycały.
Pomijając fakt, że polskie sklepy internetowe uporały się w większości z tymi bolączkami, obserwowane jest zjawisko coraz większego zainteresowania taką formą zakupów.

Dlaczego ludzie powoli zmieniają przyzwyczajenia i rzadziej chodzą do tradycyjnych sklepów?

Wymienimy główne powody rezygnacji z regularnych zakupów w sklepach tradycyjnych:

1. Jeżeli mieszkasz w dużym zakorkowanym mieście, tracisz mnóstwo czasu na dojazd;
2. Z ww. powodu przeważnie jesteś zmuszony do kupowania w supermarkecie, który po prostu najbliżej się znajduje;
3. Nie dość, że tracisz cenny czas na dojazd, to jeszcze musisz przedzierać się przez alejki handlowe, a kiedy już masz pełny kosz, denerwujesz się stojąc w kolejce wydajesz kolejne pieniądze na zapychacze (pkt 4 tego artykułu);
4. Tradycyjny sklep spożywczy jest również idealnym polem do testowania na Tobie coraz bardziej wymyślnych sztuczek marketingowców;
5. Mimo że jesteś kuszony zniżkami, i tak nie wiesz do końca czy cena konkretnego upatrzonego produktu w promocji rzeczywiście jest niższa niż u konkurencji.
Ciężko jest porównywać ceny i szczegóły produktów (nawet w tym samym sklepie), jeżeli mamy przemierzyć w tym celu pół sklepu.

Podsumowując, sklepy robią wszystko byś kupił o wiele więcej niż zakładała pierwotnie Twoja lista zakupowa.

Przedstawiamy Ci prawdopodobnie najbardziej kompletną listę internetowych sklepów spożywczych w Twoim mieście z podaniem kosztów dostawy oraz godzin pracy.

Sklepy o charakterze ogólnopolskim

Wszystko wskazuje na to, że największą w Polsce sieć internetowych sklepów spożywczych są Delikatesy Alma. Sklep działa na terenie niemalże całego kraju (Warszawa i okolice, Kraków i okolice, Wrocław i okolice, Śląsk, Łódź i okolice, Poznań i okolice, Podhale (Zakopane, Nowy Targ i okolice), Lublin i okolice, Bydgoszcz i okolice, Częstochowa i okolice).
Alma24
Zamówienia są realizowane przez cały tydzień od 10 do 22, a za zakupy na kwotę już od 50 zł dostawa jest gratis.
Alma24_zarezerwuj_czas_dostawy
Bardzo ważnym elementem przewagi konkurencyjnej jest prowadzony przez Delikatesy AlmaKlub konesera„. Warto jest od razu wyrobić kartę w tym programie – za każde wydane 10 zł otrzymujemy punkty, które następnie można wymienić na cenne nagrody.
Kolejną rzeczą na stronie sklepu, która nie uszła uwadze Lifehackera, są listy zakupowe. Porównajcie z tym, a zrozumiecie, jakie korzyści to daje kupującym. Swoją drogę ciekawe czy pan Filip i jego koledzy z firmy Listonic myśleli już o integracji z ich aplikacją.

Piotr i Paweł może poszczycić się równie rozległą geografią (Warszawa, Poznań, Wrocław, Bydgoszcz, Gdańsk, Łódź). W przypadku zamówień o wartości powyżej 100 zł – dostawa gratis. Realizacja zamówień – podobnie jak w Almie – od 10 do 22.
Piotr_i_Pawel

E.Leclerc Bielany/Hipernet24.pl. Cena dostawy kurierem wynośi 18 zł za przesyłkę do 20 kg. Realizacja zamówień – od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 21:00, w soboty od 9:00 do 20:00, w niedziele i święta w godzinach od 10:00 do 16:00.

A.pl. Dowóz jest bezpłatny już od 150 zł (cały kraj), jednak zakupy dostarcza kurier, co wpływa na nieco dłuższy czas realizacji. Z drugiej strony, zaoszczędzimy trochę czasu, wpisując na pasku adresu nazwę strony ;-)

Pyszne i zdrowe. Żywność ekologiczna. Przy zamówieniu powyżej 249 zł dostawa gratis.

Krystek. 24/7. Wysyłka na całą Polskę i za granicę. Przesyłka kurierska od 9,99zł. Art. spożywcze, przemysłowe, alkohole. Żywność ekologiczna i bezglutenowa.

Organiczny sklepik. Minimalna wartość zamówienia realizowanego przez nasz sklep internetowy wynosi 10zł. Kurier.

Masala. Sklep, a przy okazji galeria, skład towarów oraz miejsce, w którym organizowane są wystawy fotografii. Dostawa – cały kraj, ale tylko kurierem (szczegóły).

Warszawa
Boni. Realizacja zamówień: poniedziałek – sobota: 9 – 21, niedziela: 10 – 19. Darmowa dostawa od 150 zł.

Free delikatesy. Zdrowa żywność. Zamówienia od 180 zł realizowane są bezpłatnie na terenie całego kraju (Warszawa i okolice transportem własnym, inne miejscowości – kurier).

K&M delikatesy.
Zamówienie o wartości do 60 zł – opłata za transport wynosi 30 zł. Zamówienie zakupów o wartości od 60,01 zł do 120,00 zł – opłata za transport wynosi 20,00 zł. Zamówienie zakupów o wartości od 120,01 zł do 200,00 zł – opłata za transport wynosi 10,00 zł. Zamówienie zakupów o wartości powyżej 200,01 zł – dostawa gratis.
Realizacja zamówień – od poniedziałku do soboty: 9:00-21:00, w niedzielę: 11:00-17:00

Frisco
. Bezpłatne dostawy są realizowane w Warszawie, kiedy zakupy przekroczą wartość 200 zł, a w okolicach Warszawy, kiedy przekroczą 250 zł. Zamówienia są dostarczane od poniedziałku do soboty w godzinach od 7:00 do 23:00.
Fresh24.pl. Dostawy realizowane są we wszystkie dni robocze oraz soboty w godzinach 7:00 – 23:00. Minimalna wartość zamówienia – 150 zł. Dostawa gratis.

Poznań
Zakupy do domu. Zamówienia na kwotę 79,99 zł – 99,99 zł – dostawa 10 zł. Zakupy powyżej 100 zł – dowóz gratis.

Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot)
Do domku. Realizacja zamówień – od poniedziałku do piątku w godz. 10:30-13:30 (zamówienie trzeba złożyć do godziny 10:00) oraz 18:00-21:30 (zamówienie do godz. 17:30). Godziny dostaw w soboty: 16:30-19:30 (zamówienie do godz. 16:00). Dostawa gratis przy zamówieniach od 100 zł i wzwyż.
W Dodomku.pl wszystkie produkty można zamówić z dostawą na terenie całejPolski – codziennie realizowanych jest około 100 zamówień z dostawą poza Trójmiasto.
Jest też możliwa dostawa większości produktów za granicę (na terenie całej Unii Europejskiej).

Szczecin
E-szop.  Minimalne zamówienie 50 zł. Koszt dostawy od 8 do 12 zł (dostawa gratis od 50 zł dla zamówień złożonych w godz. 14-24). W pozostałych godzinach dostawa gratis od 129 zł.

Mar-Mat. Minimalne zamówienie realizowane przez sklep – 100 zł. Już od tej kwoty dostawa jest gratis, choć w  wartości zamówienia nie uwzględniane są papierosy oraz karty telefoniczne.

Detalic. Minimalna kwota zamówienia – 50 zł. Wysyłka – brak danych (próba zrealizowania zakupu powoduje błąd na stronie).

Łódź
Rybka. Minimalna kwota zamówienia to 130 zł. Zamówienia dostarczane są dwa razy w ciągu doby w godz. 11:00-14:00 i 18:00-23:00.teren dostawy: Konstantynów, Aleksandrów, Zgierz oraz cała Łódź. Koszty dostawy przy płatności gotówką – 0 zł.

Białystok
Bardzo dobry sklep. Zamówienia można składać przez całą dobę – 7 dni w tygodniu. Nie ma minimalnej kwoty zamówienia – można zamówić np. tylko jeden proszek.  Zakupy za kwotę do 149,99 zł – dostawa kosztuje 10 zł. Przy zakupach za kwotę 150 zł i większą – dostawa gratis!

Kraków
Ziko. Poniedziałek – sobota w godz. 8:00 – 23:00. Dostawa 20 zł. Dla zamówień od 150 zł dostawa gratis.

Twoje zakupy. Minimalna kwota zamówienia to 100 zł. Od 150 zł – dostawa gratis. Niestety sama strona dziwnie działa zarówno w Operze jak i Chrome.

Delvivo. Minimalna kwota zamowienia: 25 zł. Kraków oraz strefa do 10 km (np. Skawina, Wieliczka ) – dowóz transportem Delvivo za 7 zł lub w sobotę – bezpłatnie.

Kefirek. W przypadku dostawy w granicach administracyjnych miasta Krakowa opłata wynosi 15 zł. Zamówienia można składać 24 godziny na dobę.

Chili24. Koszty przesyłki 25zł, Przy zamówieniu powyżej 150zł przesyłka gratis.

Katowice/Śląsk
E-spożywka. Zakupy do wartości 100 zł – koszt dostawy 8 zł; zakupy na kwotę powyżej 100 zł – dostawa gratis. Godziny pracy: w dni powszednie od 7:00 do 21:00, w niedziele od 9:00 do 20:00.

Sklep Pirat. Na terenie Sosnowca, Mysłowic, Czeladzi, Jaworzna, Będzina, Dąbrowy Górniczej i Katowic towar dostarczają własnym transportem. Dostawa – 20 zł, ale przy zakupach od 150 zł – gratis.

Wrocław
Sklep Irena. Wymagana była czasochłonna rejestracja, więc brakuje informacji o koszcie min. zamówienia oraz dostawy. Sądząc po stronie, właściciele sklepu stawiają na prostotę oraz osobisty kontakt z każdym klientem.

Delikatesy internetowe „Alf”. Zamówienia realizowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 22:00, a w soboty w godzinach od 8:00-16:00. W przypadku zakupu na kwotę do 100 zł koszt dostawy zakupów wynosi 10 zł; zakupy na kwotę powyżej 100 zł – dostawa gratis.

Kielce
P.H. Interkom / Pakupki. Minimalne zamówienie wynosi 150 zł. Jednocześnie „Koszt dostawy jest darmowy przy zakupie równym lub powyżej 100 zł”.

Zaskakuje to, że z wyjątkiem wspomnianego wyżej E.Leclerc nie można znaleźć ani śladu podobnych inicjatyw u największych super- i hipermarketów – Tesco, Auchan, Lidl, Real, Carrefour czy Biedronka. Ciekawe czy planują uruchomić sklepy internetowe i, jeżeli tak, to kiedy?

2 KOMENTARZE

 1. Ja
  kupuje w zasadzie wszystko, moze właśnie poza jedzniem.:P Sprzęt RTV, AGD, buty czasami
  jakis ciuch też „wpadnie”, książki. Ostatnio nawet produkty do
  stylizacji paznokci, to akurat dzieki zakupom grupowym np. fastdeal.pl – jest
  taniej i można trochę poeksperymentować, przy czym ważne jest aby voucher
  obejmował wszystkie produkty danego sklepu, a nie tylko wybrane.