Okazja, by wrócić do czytania: 32 książki dla rozwoju osobistego

Lubię beletrystykę, ale tutaj skupimy się na książkach o rozwoju osobistym.

3
41548

Każdego interesuje generowanie nowych pomysłów, produktywna praca i lepsza pamięć, a na przeszkodzie stoi nasz własny mózg, który domaga się śmiesznych obrazków kotów w społecznościówce. Jedzenie, woda, powietrze — tego potrzebują zwykli ludzie, ale to twórcze osoby zmieniają świat. Jeśli nie wpadacie na Warszawskie Targi Książki, nic straconego! Przygotowaliśmy TOP-32 książki dla rozwoju osobistego, które zrobią porządek z naszymi szarymi komórkami.

Z okazji targów wszystkie pozycje (w wersji papierowej lub jako e-book) dostępne są w tych dniach nabyć w wyjątkowych cenach, a przed zakupem przeczytać za darmo spory fragment każdej z nich.

32 książki dla rozwoju osobistego

2. Filozofia Kaizen. Jak mały krok może zmienić Twoje życie

Idea jest prosta – należy tak zmylić wrodzone opory przed przyjmowaniem nowego sposobu zachowania, by już zawsze móc cieszyć się osiągniętym sukcesem, a jednocześnie nie wywoływać w swoim życiu emocjonalnej rewolucji.
Bez względu na to, czy chcesz rzucić palenie, pozbyć się zbędnych kilogramów, zadbać o rozwój kompetencji, czy stworzyć udany związek, filozofia kaizen jest dla Ciebie. Ta mądrość rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni niweluje ukryty w każdym z nas lęk, szczególnie zaś chemiczną reakcję „walki lub ucieczki” (leżącą u podstaw strachu przed zmianą).
Autor nauczy Cię, jak samodzielnie korzystać z mechanizmów działania kaizen, nastawić się wobec innowacji w taki sposób, by nie ulec strachowi, uczynić swoje życie bardziej efektywnym, zarówno w domu, jak i w pracy, polubić zmiany.

Książka Filozofia Kaizen. Jak mały krok może zmienić Twoje życie pobierz za darmo darmowy pdf

3 KOMENTARZE

  1. Mała uwaga do pozycji nr 8 na tej liście- nie ma osób używających tylko jednej półkuli mózgowej. Przy większości zadań angażujemy cały mózg. Oczywiście to nie zmienia faktu, że można stymulować albo prawą albo lewą półkulę mózgową, ale warto pamiętać, że nikt nie jest lewo- czy prawopółkulowcem. To jeden z tzw. mitów psychologii popularnej. Każdy z nas w pełni wykorzystuje, na tyle na ile może, obie półkule mózgowe.